ad a Troepen, die per vliegtuig worden vervoerd tot boven het aanvalsdoel en met valschermen worden neergelaten. Valschermtroepen zijn infanteristen, die georganiseerd en bewa pend zijn als de infanterie, m.d.v. dat de bewapening uit meer automatische wapens zal bestaan dan bij de infanterie „te voet" normaal is. Dit houdt zooals hierna zal blijken verband met de taak van de valschermtroepen. Is vernielen hun doel, dan worden zij daarvoor speciaal uitgerust met springmiddelenzij vallen dan onder de benaming infanterie-pioniers. De zware automatische wapens, mortieren, pantserafweer- wapenen e.d. worden aan afzonderlijke parachutes neergelaten, evenals de munitie. Elke valschermer wordt voorzien van levens middelen voor eenige dagen. (In Nederland hadden zij volgens een persbericht eten voor 7 dagen in tabletvorm bij zich. De tabletten bestonden waarschijnlijk uit samengeperste groenten, vleesch en brood. Door deze in water te koken verkrijgt men normaal voed sel.) Hun kleeding bestaat uit een speciaal uniform, in den regel een „overall" tijdens den val zouden losse kleedingsstukken van het lichaam worden afgescheurd. De valschermtroepen worden vervoerd in transportvliegtuigen, waarin 20, soms zelfs 40 man plaats nemen zij kunnen op verschil lende wijzen afspringen, bijv. uit deuren of luiken in het vliegtuig, dan wel in groepen van de vleugels. Dit geschiedt tegelijk en dan uit alle toestellen van de escadrille, patrouille enz. De comman dant van de vliegtuigformatie geeft daartoe het sein met een lichtkogel. Het moment van springen is afhankelijk van de heer- schende windrichting, windsterkte en vlieghoogte. In den regel vliegt men hoog om den vijandelijken luchtafweer te bemoeilijken, z.m. te ontgaan en de verrassing te bewaren ook de wijze van dalen is hierop ingesteld. Men leert den parachutisten nml. reeds bij de opleiding, het valscherm zoo laat mogelijk te openen, b.v. op 200 m van den grond. Zullen zij op 2000 m afspringen, dan wordt deze hoogte bekend gemaakt en een ieder telt na den sprong een opgegeven aantal getallen of woorden af en opent daarna het valscherm. Bij een valsnelheid van gemiddeld 6 m/sec. bereikt de parachutist den grond in 33 seconden. Volgens het Russische „Leerboek voor vliegscholen" komen valschermspringers, die op 1600 m springen en op 600 m hun parachute openen, na ongeveer 35 seconden beneden. In beide gevallen zijn zij ongeveer een halve minuut goed zichtbaar voor bestrijding met op den grond opgestelde vuurwapens. De valschermspringers worden geoefend en veel geoefend. Zij loopen bij elke oefening het risico te vallen. Het is begrijpelijk, dat deze menschen een minachting voor gevaar krijgen, onver schillig worden in hun optreden en langzamerhand een mentaliteit krijgen, die in ongunstigen zin afwijkt van die van den gewonen soldaat. 664

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 36