bedacht zijn, dat zij gebruik maken van uniformen van hun tegen standers en van burgerkleeren, en dat zij geen kwartier geven (gevangenen zijn lastig en bemoeilijken de bewegingen), noch zich gevangen zullen geven. Om niet te spreken van nog gruwelijker uitwassen als het zich dekken achter vrouwen en kinderen, het zich gevangen geven om gered te worden van den verdrinkings dood en dan den redder neer te schieten. Valschermtroepen vervullen bij samenwerking met luchtinfan- terie, de rol van voorhoede. Na een bombardement ter vernietiging of neutraliseering van de bezetting van het landingsterrein worden daarop de valschermers neergelaten. Hun opdracht zal zijn, door offensief op te treden een cordon om dat terrein te vormen. Onder hen zullen zich pioniers bevinden, die onmiddellijk aanvangen met het vrij maken van het vliegveld zoo dit versperd mocht zijn, en neergeschoten of verongelukte toestellen opruimen. De valscherm- infanterie dekt deze werkzaamhedenzij maakt en houdt het landingsterrein vrij voor de neerdalende en opstijgende trans porttoestellen. De daarmede aangevoerde troepen zullen het cordon versterken en het terrein nadat voldoende troepen zijn geland als „offensief bruggenhoofd" gebruiken voor den verderen aanval. De verrassing is een noodzaak voor het gelukken van een val- schermaanval. "Vandaar dat het neerlaten van deze troepen dikwijls 's nachts zal plaats hebben, even voor het aanbreken van den dag. Het is dan echter een vereischte, dat het doel uit de lucht herkenbaar is of dat op den grond lichtsignalen worden gegeven. Dit brengt mede, dat contact moet bestaan met bevriende ele menten in het vijandelijke land (lichtsein-,,sabotage in Neder land III. DE BESTRIJDING VAN LUCHTTROEPEN. De bestrijding van luchttroepen moet erop zijn gericht, door gebruik te maken van de zwakke momenten in het optreden van luchttroepen hun totale vernietiging te bereiken. Totale vernietiging, omdat enkele ontsnapte vijanden, goed bewapend als zij zijn, niet alleen direct een gevaar opleveren, doch mede indirect doordat zij zich in verbinding kunnen stellen met hen goedgezinde elementen voor den inzet van een nieuwe actie. De afweermaatregelen kunnen passief en actief zijn. Wat eerst genoemde maatregelen betreft dient vooral in het oog te worden gehouden, dat verrassing een eerste eisch is voor het slagen van acties van luchttroepenop den inzet daarvan reeds in tijden van spanning moet worden gerekend. Verschillende afweermaat regelen vereischen echter zooveel tijd van uitvoering, dat men te laat zal komen indien men met het nemen daarvan wacht tot 66 7

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 39