690 leiding en voortgezette oefeningen van vliegers en vew.bemanningen staan eveneens op een hoog peil buitenlandsche militaire attache's hebben hun bewondering geuit over de geleverde prestaties van de vewn., terwijl de vele op naam van R. piloten staande vliegrecords voor zichzelf spreken. Het R. Leger beschikt over 70.000 parachutisten in werkelijken dienst en 500.000 man geoefende luchtinf. in reserve. De diep in het binnenland gelegen vitale objecten zijn onbereikbaar voor vij. luchtaanvallen. In 1936 hadden de Russen ruim 1500 zware vewn. (model M en M2, gew. 3033 ton, 1 X 7,6 cm 4 mitm.) en vele superzware vewn. (model TG-5T, gew. 100 ton, 1 X 10,5 cm/1 of 1 X 15 cm/hw. 3 X 3,7 cm 2 zw. mitrn. 2 ld.mitrn., 810 man, snelh. 40 km/u.), terwijl door vergelijkende cijfers wordt aan getoond, dat het pag. en de ld.art. tot de beste ter wereld behooren. Modem uitgerust, numeriek zelfs niet te benaderen, politiek betrouwbaar en gesteund door een machtige oorlogsindustrie, kan het Roode Leger met vertrouwen iederen strijd tegemoet zien, aldus S. Een tweefronten-oorlog is voor Sovjet-Rusland geen schrikbeeld, want zoowel in het Oosten als in het Westen beschikken de legers over enorme industrieele en personeele hulpbronnen. M.h.o. op een oorlog tegen Duitsch land is het merkwaardig de voorspelling te lezen, dat Rusland niet lijdelijk zal toezien wanneer Duitschland Polen aanvalt. „The Sovjet Union cannot afford te wait until the powerful German Army has battered down Polish resitance, destroyed the Polish Army and occupied Poland with a view to opening an attack over the PolishSoviet frontier." Strategisch zal Sovjet-Rusland dan gedwongen zijn te intervenieeren en zijn grens naar het Westen te verschuiven, terwijl de Noordflank beveiligd zal worden door „a dominating position towards the Baltic countries" en ,,a military key position in Finland" Hiermede zal aan Duitschland iedere invalspoort zijn ontnomen, terwijl omgekeerd Sovjet-Rusland mede dank zij de maritieme strijd krachten in de Oostzee strategisch zeer gunstige posities zal hebben verkregen voor overvleugeling van het D. Oostfront. Echter voorspelt S. een offensieve R. actie tegen den uitersten Zuidvleugel van het D. Oostfront, omdat de aanwijzingen sterk in die richting gaan. In het Kiev-district zijn permanent in vredestijd 4045 divn. verzameld, terwijl het aantal bij mobi lisatie in een oogwenk op 100 divn. kan worden gebracht. Het leger nabij dit front is door toevoeging van vewn., gemot. cav. en luchtmacht „very definitely a shock army" en derhalve samengesteld voor den aanval en niet Voor de verdediging. Met opzet zijn de gegevens m.b.t. het Roode Leger wat uitvoeriger vermeld, ten eerste omdat zij betrekkelijk schaars zijn en ten tweede omdat de strekking van Hitler's uitspraak „Als Sovjet-Rusland met Engeland partij kiest tegen Duitschland, is het met ons afgeloopen", thans duidelijk wordt. T.a.v. de oorlogssterke van het Duitsche Leger zij vermeld, dat de totale schatting 300 divn. bedraagt, w.o. 20 gemot, divn., 10 cav.divn., 10.500 vewn. en 9000 vlgn. Genoemd aantal divn. is niet zoo fantastisch, indien men bedenkt dat Duitschland in 1918 beschikte over 236 divn. Door inschakeling van verschillende semi-militaire organisaties is een grcote mate van paraatheid voor onmiddellijke actie verkregen. De moto-mechanisatie van dit leger is hoog opgevoerdS. spreekt van „oververzadiging" aan vewn. en motoren. Bij doorbraak-pogingen zullen per km front 250500 vewn. worden ingezet. Rekening houdende met 2000 vewn. t.b.v. de gemot. divn. en 2000 vewn. t.b.v. de inf.- en cav.divn., komt men op rond 12 pantserdivn., elk in hoofdzaak bestaande uit: 1 reg. vewn. (500), 1 reg. motorrijders en 1 reg. mot. art. „In 193940 the military revolution in Germany will be complete, and the German Army will be prepared to take the field at full war strength." Heeft dit leger geen zwakke zijde Zekerwijl alles gericht is op het verkrijgen van een snelle beslissing, mist het Duitsche Leger de opleiding, de oefening, de bewapening en de uitrusting voor het voeren van een lang- durigen oorlog, terwijl het gebrek aan grondstoffen ten slotte ook de geweldige oorlogsindustrie machteloos zal maken. Zoolang de strijd zal gaan

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 64