714 De oorlog in Abessinië geeft geen hoogen dunk van de qualiteit van de Italiaansche luchtmacht. Bovendien kan men hieruit geen enkele conclusie trekken. De Italianen stonden tegenover een tegen luchtaanvallen geheel weerloos negerleger, dat over geen noemenswaardig antiluchtvaartgeschut beschikte. De middelen, door deze „heldhaftige" veroveraars toen toegepast, doen het ergste verwachten wat hun strijdmiddelen aangaat. Hoe somber deze vooruitzichten ook zijn mogen, daartegenover staat de grootere hulpverleening der Amerikanen, die instede van fabrieksvliegtuigen te leveren, onderweg zijn met door hen gebezigde en uitgeprobeerde gevechts vliegtuigen, die door de lucht worden aangevoerd. Vermoedelijk, als de ont vangen berichten juist zijn, worden zij gebracht door Amerikaansche vliegers. Deze vliegtuigen zijn van het meest moderne type en zijn in staat belang rijke afstanden af te leggen en bommenlading'en mede te voeren. Deze vlieg tuigen zullen weliswaar nog geen direct einde van den oorlog in het ver schiet stellen, doch de moyennes waarover deze machines beschikken, zijn toch zoodanig, dat daarmede rekening zal dienen te worden gehouden. 'Het voordeel echter van de aflevering van bedrijfsklare vliegtuigen is niet te onderschatten vooral in tijden waar het op uren aankomt en niet op dagen. Dit is een oorlog, waarbij machines een zeer groote rol spelende aflevering en opbouw uit de fabrieken is aan tijd en capaciteit gebonden. Kan men deze tijden bekorten door overvliegen of hulp bij montage, dan kan de tijdsfactor een groot voordeel beteekenen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 88