715 13. UIT DE VAKTIJDSCHRIFTEN. Lichte troepen. Military Review 1940 nr. 76 geeft in de artikelen „Notes on the Organiz ation and Employment of Mechanized Cavalry" en „Strategical and Tactical Mobility" beschouwingen over gemechaniseerde cavalerie-eenheden. Vormen bereden cavalerieonderdeelen de organen voor de tactische detail verkenning en beveiliging der zich langzaam bewegende infanterie-divisiën, gemechaniseerde cavalerie is het wapen, dat uitgerust en bewapend over eenkomstig de behoeften van een modernen oorlog de oude typische cava- lerie-opdrachten ten uitvoer moet kunnen brengen. Teneinde den actie-radius te vergrooten en de snelheid van uitvoering van dergelijke opdrachten te verhoogen, zijn onafhankelijke tactische een heden noodig. De uitvoering van zelfstandige, zij het beperkte, operaties vereischt de beschikking over hulptroepen, vuurkracht, verkenningsorganen, enz. Een verkenningsafdeeling van de Amerikaansche gemechaniseerde cava lerie brigade bestaat o.m. uit 4 pelotons pantserauto's, 4 pelotons motor rijders en 4 pelotons mitrailleurs. (Vgl. M. S. 1939 nr. 3 Kap. Calmeyer over motorrijders en pantserauto's). De verkenningsdetachementen behooren te bestaan uit een kern van pantserwagens, waarbij motorrijders met mitrailleurs, pioniers, enz. Het ver kennende element wordt niet gevormd door de motorrijders doch door de pantserauto's. Motorrijders leenen zich zeer weinig voor de verkenning. Zij zijn uiterst kwetsbaar het onbeschermd vooruitzenden leidt bij stooten op den vijand in den regel tot ernstige verliezen. Naar Duitsche opvatting behoort de gepantserde kern te bestaan uit 13 uit zware en lichte pantserwagens samengestelde eskadrons. Deze kern zendt gepantserde verkenningspatrouilles uit, welke naar gelang van de door haar uit te voeren opdrachten, licht, zwaar of gemengd zullen zijn. De lichte patrouille bestaat uit 2 tot 4 mitrailleurauto's, de zware uit 2 tot 4 pantserauto's en de gemengde uit 2 pantserauto's en 2 tot 4 mitrailleurauto's. De commandoauto bezit een radio-zend- en ontvangstation. De taak van de motorrijders en pioniers acht men te bestaan in het ver- leenen van steun aan de pantserwagens, zooals bezetten en openhouden van een brug, het opruimen dan wel aanleggen van hindemissen en verdrijven van den tegenstander. De motorrijders zijn georganiseerd volgens het begin sel „veel vuurkracht, weinig menschen". Opvallend is de eenvoud in constructie van de Amerikaansche pantser auto (voorzien van een kanon). Hierin ziet men het streven, zooveel mogelijk gebruik te maken van auto's of onderdeelen, welke in het burgerbedrijf voorkomen. (In de Ver. Staten is men in dit opzicht ver gegaan. Reeds vóór 1934 werd een speciale commissie van auto-industrieelen ingesteld om den legerautoriteiten terzake van advies te dienen verschillende soorten auto's, werden beproefd op de daaraan te stellen militaire eischen. Men beperkte zich daarbij niet tot de eventueele ombouwing van handelsauto's in pantser wagens, doch zag eveneens de mogelijkheid onder de oogen, in oorlogstijd zoo spoedig mogelijk te kunnen overgaan tot den aanmaak van andere auto's, geschikt voor militair gebruik en samengesteld uit onderdeelen van bedrijfs auto's. L.) De drie meest op den voorgrond tredende kenmerken van gemechani seerde cavalerie zijn beweeglijkheid, vuurkracht en pantsering.

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 89