6. LUCHTINFANTERIE VOOR HET KONINKLIJK NEDERLANDSCH-INDISCH LEGER door N. W. HOFSTEDE, lste Luitenant der Infanterie. Het navolgende is te beschouwen als een suggestie, meer niet. Gezien de vele aspecten van het vraagstuk is een definitieve beoordeeüng van de voor- en nadeelen pas mogelijk na grondige studie, een studie, die slechts ter hand kan worden genomen door hen, die de volledige beschikking hebben over alle daartoe benoo- digde gegevens. Men hoede zich echter voor wantrouwen ten aan zien van het nieuwe, een oud-vaderlandsche eigenschap, die ons in de historie reeds menigmaal kansen deed missen. Het vraagstuk van de luchtinfanterie is er niet een, dat zich eerst heden voordoet. Reeds direct na de „Machtsergreifung" nam de populariteit van het vliegen en zweefvliegen bij de Duitsche jeugd opvallend groote afmetingen aanzij werd, in den geest van het fascistische Italiëairminded gemaakt. In dienzelfden tijd begon men een toenemende aandacht te besteden aan de mogelijk heden van het parachutespringen. In het jaar 1936 kreeg de wereld voor het eerst een demonstratie te zien van het optreden van valschermtroepen op groote schaal. Deze primeur staat op naam van het Sow jet-Russische leger, dat voor de geboeide blikken van de buitenlandsche militaire waarnemers een troepenmacht van 2000 volledig bewapende en uitgeruste parachutisten op het manoeuvreterrein deed landen. Direct na de landing werd door deze troepen de actie ingezet. Doch ook zwaar materieel kan op deze wijze worden geland. Ik denk hierbij aan licht geschut, zooals ons uitneembaar berggeschut, en infanteriegeschut, kisten munitie, levensmiddelen enz. De groote mogendheden zagen wel eenige toekomst in de val schermtroepen. De Franschen gingen vrij snel over tot de oprich ting van twee afdeelingen luchtinfanterie, terwijl uit Rusland niet te bevestigen geruchten doordrongen tot de buitenwereld, dat men daar reeds 60.000 geoefende valschermers zou bezitten. In Duitsch- land heerschte hieromtrent een onheilspellende stilte Begin September 1939 brak de huidige oorlog uit. De Duitschers namen het initiatief en vielen Polen binnen. Al spoedig maakten de kranten melding van Poolsche 'beweringen, dat Duitsche val schermtroepen in Poolsche legeruniformen achter de Poolsche 655

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 27