het aanrukkende bataljon en dit opving in een kruisvuur van mitrailleurs en licht geschut, waarbij het werd gedecimeerd. Den volgenden nacht landden te Avord meer dan 100 vliegtui gen met voorraden van allerlei soort. Wel ontvingen twee bom- eskaders van den verdediger opdracht, de landingsbanen te Avord gedurende den nacht te vernielen, doch de aanvaller kon zijn vliegtuigen nog radiografisch inlichten niet te landen vóór daglicht en na de banen te hebben verkend, waardoor brekage werd voorkomen. Vierentwintig uur na den aanvang van zijn onderneming, bij het aanbreken van den dag, beschikte de aanvaller over een steun punt, bezet met 2000 man en ruim van voorraden voorzien. Dien ochtend erkende het A.H.K. van den verdediger den ernst van den toestandhet besloot tot den inzet van een divisie met geschut en vechtwagens en van twee eskaders gevechtsvliegtuigen, vier secties luchtdoelgeschut en een ballonsectie om een einde te maken aan 's vijands optreden in de lucht. Daar alle „actieve" divisies zich aan het front bevonden, kon men te Bourges slechts beschikken over een reserve-divisie. Deze moest echter eerst worden geconcentreerd, waarmede drie dagen waren gemoeid. Tot zoover het bijna profetische „cas concret" van Langeron, welks volledig verloop bijna 2 weken duurde. Aan een ander artikel van denzelfden schrijver ontleenen we omtrent de opleiding van parachutisten nog het onderstaande. De grondslagen, waarop het voorschrift voor de parachutetroe pen moet worden gebaseerd, zijn o.a. de volgende. Bij de aanwijzing moet strenge selectie worden toegepast, doch men bepale zich er niet toe, slechts vrijwilligers aan te nemen. Bij de uitvoering van alle aan hen te geven opdrachten gaat het erom, zich op te offeren. Daar moeten een speciale uniform, speciale soldij e.d.m. tegenover staan. Valschermsoldaten kunnen zoodanig uiteen geraken, dat zij zich niet meer kunnen vereenigen. Alsdan moet iedere parachutist zich kunnen veranderen in een geheim agent, d.w.z. zich kunnen vermommen. Hij moet de vijandelijke landstaal kennen, kunnen chauffeeren, fietsen, paardrijden, springen, hardloopen, klimmen, zich onkenbaar maken door wijziging van zijn tenue, behoorlijk vertrouwd zijn met telegrafie en radio. Op die wijze zal hij alle hulpbronnen weten uit te buiten, welke het terrein van actie hem biedt, zoowel voor de uitvoering van zijn opdracht als voor zijn eigen behoud. Voor den inzet in groepsverband moet hij geoefend wezen in het gebruik van alle infanterie-wapens in allerhande terreinen. Moeten de kaders dezer valschermtroepen nu tot het luchtwa- pen of tot de andere wapens behooren Daar zij op den grond als infanteristen optreden moeten zij het gevecht van de infanterie 744

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 30