uiteraard ook hier een zeer belangrijke taak weggelegd voor de evenvermelde hulpkorpsen. Overigens zal ook het niet tot die korpsen behoorende deel van de bevolking op krachtige wijze in den afweer kunnen bijdragen door melden van eventueele lan dingen van parachutistende bestrijding met de wapens dient zij, zooals na het voorgaande wel duidelijk zal zijn, over te laten aan het leger en alle machtsmiddelen, welke zullen zijn gemili tariseerd (leger, hulpkorpsen, eventueel politie enz.). 740 TIJDSCHRIFT-AANKONDIGING. „De lamp, die in het Moederland is uitgegaan, wc-rdt in Indië gelukkig weer ontstoken" schreef de Java Bode bij de verschijning van het eerste Indische nummer van het Koloniaal Tijdschrift. Hetzelfde zouden wij willen zeggen van het aangekondigde tijdschrift Zeemacht dat onder redactie van den Luit. ter Zee le kl. van Waning is bestemd, de taak van het Marineblad in Indië voort te zetten. Moet het nog worden gezegd, dat Zeemacht in een behoefte zal voorzien nu een deel van onze vloot op door onze bondgenooten zoo geroemde en eervolle wijze in Europa strijdt voor onze eer, voor ons recht op bestaan als zelfstandige natie, voor de herrijzenis van het Moederland Wij zijn er rotsvast van overtuigd, dat Nederland zal herrijzen en hopen, dat zulks snel zal geschieden. Het is daarom, dat wij der Redactie van Zeemacht veel doch een niettemin kort succes toewenschen. Anders staat het met het weekblad Geeft acht, het door de Departementen van Oorlog en Marine gezamenlijk uitgegeven Orgaan van de Weermacht. Mede geboren uit de bijzondere omstandigheden vervangt het geen ander blad het voorziet echter in een leemte, die van populaire voorlichting, zoowel in als buiten leger en vloot over leger en vloot, de defensie en al wat daar mede in nauw verband staat. Dit orgaan zouden wij geen kortstondig bestaan willen toewenschen, want ook indien de bijzondere omstandigheden slechts van korten duur mochten zijn, dan nog, ja juist dan, zal het reden van bestaan hebben. Juist dan, omdat wij een krachtige weermacht zullen moeten handhaven, haar ten koste van veel, zeer veel, nog krachtiger zullen moeten maken, krachtiger naar buiten zoowel als naar binnen. Moge Geeft acht reeds thans daartoe bijdragen opdat wij tot het uiterste getrouw zullen zijn aan de fiere wapenspreuk Je maintiendrai.

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 26