826 Gedurende het vervoer houden de manschappen het geweer (k. of km.) tusschen de knieën. b. Mitr. en mrt.materieel wordt opgeladen te beginnen met de munitie- en andere kisten, daarop de wapens in de dekens gerold en ten slotte de draagzadels, draagramen, draagnetten enz. en de tuigen e.e.a. wordt met behulp van groepstouwen stevig vastgezet. c. Rijwielen worden rechtstandig en dwars op de auto's geplaatst, afwis selend met de voorwielen naar reöhts en naar links. Moeten rijwielen en personen op één auto worden vervoerd, dan laadt men eerst de rijwielen in, zoodat deze tegen de achterzijde van de bestuurderscabine kunnen steunen. d. Karren, kwn. en fwn. worden na het oprijden dwars op de auto's geplaatst, zoo ver mogelijk naar voren geschoven en daar vastgezethet rijwiel komt li. of re. in de lengterichting en het mede te voeren personeel achterop. e. Inheemsche paarden worden met hoofdstel en longe voor treinpaarden op de auto's geleid, daarna dwars geplaatst en met stalhalster en longe gewone aan een der zijkanten kortgebonden. Elk paard wordt zooveel mogelijk tegen zijn voorganger opgesloten tusschen iedere twee paarden een latierboom welke, ter hoogte van den schouder, met twee kruis- sjorringen aan de zijwanden van den bak wordt bevestigd. Deze sjor ringen goed leggen en zorgvuldig controleeren, daar zij anders tijdens het rijden los raken en daardoor aanleiding kunnen geven tot vallen en verwonden der paarden. j. Verdeel Uw onderdeel naar bovenstaande regelen over de ter beschik king staande auto's. Wijs per auto een cdt. aan, geef hem een duidelijke opdracht en laat rustig werken ZONDER RUMOER BENOODIGD AANTAL AUTO'S. a. Staf van het bataljon. 1. Co. met vb.brig. Personeel met rwn. 4 Austr. paarden met geleiders 1 5 2. G.T.-batalljon. Karren, rwn. en personeel 4 Paarden met personeel 4 Personeel en rwn. 2 10 3. B.T .-bataljon. Karren, rwn. en personeel 4 Paarden met personeel 3 Personeel en rwn. 1 8 23 b. Fuseliercompagnieën. 1. Strijdend gedeelte 9 2. G.T. 4 3. B.T. 6 19 57 c. Mitrailleurcompagnie. 1. Cogpn. Personeel en rwn. 2 Austr. paard met geleider 1 3 2. 3 Pel.mitr. (zonder paarden en geleiders) 3x2= 6 3. 1 Pel.mirt. (id.) 4 10 4. Strijdend gedeelte (id.) 13

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 30