omgeving zijn gelegerd het Binnenlandsch Bestuur of de hoogste gezaghebbende der veld- of stadspolitie, in den kortst mogelijken tijd op de hoogte wordt gesteld. Zijn deze organen niet snel te bereiken, dan wordt de melding gedaan aan het dichtstbijzijnde overheidsorgaan (mili taire- of politiewacht, luchtwacht, enz.)dat de meldingen op de snelst mogelijke wijze doorgeeft. Hoe en wat te melden. 1. Bij het doen van meldingen kort en duidelijk zijn. 2. Melden a. plaats en aantal van gedaalde transportvliegtuigen, z. m. met uiterlijke kenteekenen van vliegtuigen en kleeding van daaruit te voorschijn gekomen personen; b. richting en plaats van waaruit waargenomen, alsmede aantal zich nog in de lucht bevindende valscherm troepen c. plaats en aantal (al dan niet vermomd en zoo ja, hoe) van zich reeds op den grond bevindende valscherm troepen d. in steden straat, wijk enz. waar valschermtroepen zijn neergekomen met vermelding van aantal en kleeding. B. Door Bestuur en Politie. Ten einde de politie in staat te stellen, gewapenderwijze op te treden ook tegen in uniform van het vijandelijke leger gekleede luchttroepen zal tijdig tot militarisatie van veld-, stads- en c.q. hulppolitie worden overgegaan. Meldingen van de aanwezigheid van luchttroepen dienen te geschieden aan den ter plaatse aanwezigen militairen com mandant of indien geen militairen in de onmiddellijke omgeving zijn gelegerd, indien mogelijk door inschakeling van een zich in de nabijheid bevindende luchtwacht aan den naastbij zij nden troepencommandant c.q. den naastbijzijn- den detachementscommandant van de veldpolitie. Intusschen handelt de aanwezige politie overeenkomstig het vermelde in lid 8 hierna. Voor door bestuur en politie te verrichten meldingen geldt overigens het vermelde in lid A sub c hiervoor. B. In het meldingssysteem nemen de luchtwachten een belang rijke plaats in, aangezien haar taak bestaat in een voort durende waarneming van het luchtruim en de luchtwachten zijn ingesteld op een snelle berichtgeving. Zij zullen zelf waargenomen parachutisten alsmede die, waargenomen door anderen en voor het doorgeven waarvan haar hulp is inge roepen, op de voor haar voorgeschreven wijze telefonisch dan wel radiotelefonisch melden. De luchtwachten melden, hetzij aan den commandant luchtverdediging, hetzij aan den 851

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 55