Generaal Douglas Mc.Arthur, divisiecommandant van het Amerikaansche expeditieleger in Frankrijk in 1918, legde zijn genoemde functie in het Amerikaansche leger neer en werd benoemd tot militair adviseur van den President der Philippijnsche Commonwealth en kort daarna n.a.v. zijn verdienstelijk werk inzake den opbouw van de weermacht benoemd tot Veldmaar schalk van het Philippino-leger hij is de zoon van gnl. Arthur Mc.Arthur, onder wiens opperbevelhebberschap de opstande lingenhoofdman Aguinaldo gevangen werd genomen. Gnl. Douglas Mc.Arthur was reeds op zijn 29e jaar opperofficierhij is een zeer kundig en buitengewoon energiek man, die met groote doortas tendheid en gesteund door een kleine schare Amerikaansche helpers, den opbouw van het leger uitvoert. De voorstellen, welke de Amerikaansche militaire missie bij de instelling van de Commonwealth indiende, waren gebaseerd op de volgen beginselen 1° Ieder Philippijnsch burger geniet de democratische burger rechten en dient deswege ook zijn deel te dragen in de natio nale defensielasten. 2° De weermacht moet zoodanig zijn, dat zij werkelijk de veilig heid des lands verzekert. 3° De financieele lasten mogen de draagkracht niet overschrij den de grootst mogelijke zuinigheid dient bij de weermachts uitgaven te worden in acht genomen. E.e.a. sluit al dadelijk een slagvloot uit. „Specifically, it precludes, for the present at least, the development of a battle fleet. Naval strength is expressed principally in terms of fighting ships, each of which, even in the small and auxiliary categories, can be produced only at tremendous cost. It is manifestly impossible, in the current state of our economic development, to acquire a fleet that could offer even partially effective resistance to any existing navy worthy of the name".) Door het ontbreken van een vloot van beteekenis krijgt de weermacht een uitgesproken defensief karakter. 4° De opbouw zal m.h.o. op de kosten, opleiding enz. gelei delijk over 10 jaar verdeeld plaats hebben. („Suitable armament, proper organization, prosessional technique and skill, applicable tactical doctrine and, above all, trained leadership are the very soul of an army's combat efficiency. However lavish may be expenditure, these things cannot be instantly acquired. They are brought about only through thoughtful, painstaking and persistent effort, intelligently directed. Progress in these fields will determine the rate at which the whole development, including increases in personnel strenght, may logically and efficiently proceed.") 857

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 61