recruten. Per kamp zijn aan beroepspersoneel vast ingedeeld 1 officier en 8 a 12 minderen. Een extra training van deze beroeps kernen ging uiteraard vooraf aan de opkomst van de eerste lichting, welke in Januari 1937 plaats had. Sindsdien gaan deze kernen onafgebroken door met het africhten van reservisten. De besten hiervan worden opgeleid tot reserve-kader hun oefentijd wordt verlengd met 5% maand en bedraagt dus totaal 11 maanden, terwijl degenen onder hen, die uitmunten, kunnen doorgaan en reserve-officier kunnen worden (totaal dienen zij voor hun aan stelling tot officier 16% maand). M.h.o. op de vooropleiding op de lagere school werd voor daaraan verbonden onderwijzers in 37 verschillende plaatsen van het land een aantal cursussen geopend, waarvoor veel animo bestond 2786 onderwijzers volgden een cursus met succes. Wij bezochten o.m. Camp Murphy, waar de opleiding van de infanterie-reservisten plaats heeft. Zij is geheel op de practijk gerichtde theorieën zijn tot een minimum beperkt. De oefeningen worden gehouden van 6.3011.30, waarbij de soldaten in de z.g. fatigue (een overall) zijn gekleedde middaguren dienen voor sport en eventueele theorielessen. De manschappen doen denken aan goede Indo-Europeanen bij ons zij maken physiek en intellectueel een ietwat beteren indruk dan onze Inheemsche militairenechter deelde men ons mede, dat wij de kampen met het beste materiaal hebben gezien. Hoewel de betrokken commandeerende officier den toegemeten eersten oefeningstijd niet alleen zeer toereikend acht, doch zelfs van oordeel was, dat hij de menschen in 3% maand zou kunnen africhten, meenen wij met hem van opinie te mogen verschillen, een ziens wijze, waarmede enkele Amerikaansche officieren instemden. Ook al geeft men op de lagere school eenige vooropleiding (deze is zeer eenvoudig en bepaalt zich tot enkele beschouwingen over het belang van een weermacht, het bijbrengen van nationaal gevoel en van gehoorzaamheid en wat exerceeren), dan nog maakt men in 5% maand van iemand geen soldaat, die militair voelt. Niet voor niets zegt men in Indië een soldaat wordt eerst goed in zijn tweede verband (na 6 jaar). Uiteraard heeft men bij een militie- leger genoegen te nemen met een bepaalden eersten oefeningstijd, welke niet te lang kan zijn. Maar de resultaten zijn dan ook beperktmen mag daarvoor niet blind zijn, ook al heeft de Philip- pino hetgeen naar de meening van sommigen het geval is kwaliteiten, welke hem geschikt maken voor soldaat. Op de vraag, of reservisten reeds voor herhalingsoefening waren opgeweest en wat er van de bijgebrachte geoefendheid was blijven hangen, werden wij dan ook niet veel wijzer deze herhalingsoefeningen waren nog slechts één maal (na 3 jaar) gehouden en zouden in hoofdzaak hebben gediend om de opkomst te toetsen, welke overigens zeer bevredigend zou zijn geweest. 860

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 64