d physiek geschikt zijn voor den militairen dienst e een „highschool", „college" of „university" hebben door- loopen een goed karakter en goede manieren hebben. Bij de aanwijzing na het medisch onderzoek en het toelatings examen wordt rekening gehouden met het recht van elk district, drie plaatsen in het cadettenkorps te bezitten. Blijven voor een district een of meer plaatsen onvervuld, dan kan aan vulling plaats hebben door een her-examen voor dat district de alsdan nog openblijvende plaatsen kunnen worden ingenomen door geslaagden van andere districten, die dan door den President worden benoemd. Het toelatingsexamen wordt in het Engelsch afgenomen en duurt drie dagen. Om voor toelating in aanmerking te komen moet men gemiddeld 70 behalen voor de verschillende vakken en mag geen enkel cijfer beneden 65 zijn. De opleiding aan de militaire academie te Baguio duurt vier jaren. Er wordt geen verschil gemaakt tusschen de wapens de opleiding is uniform, men legt een algemeene militaire basis. Wanneer de cadet de academie met vrucht heeft gevolgd, wordt hij benoemd tot 3en luitenant bij een der wapens om daar gedu rende eenige jaren practisch dienst te doen en daarna een speciale school voor zijn wapen volgen. Deze wapenscholen moeten echter nog worden opgerichtvoorshands maakt men gebruik van de scholen van het Amerikaansche leger in Amerika, waarbij jaarlijks enkele officieren van het Philippijnsche leger worden gedeta cheerd. Een zelfde systeem bestaat bij het Amerikaansche leger. Per cadet betaalt het Gouvernement jaarlijks P. 960. Hieruit worden alle kosten van den cadet, als uniformen, boeken en per soonlijke behoeften (zelfs cigaretten) betaald. Het beheer en de administratie dezer gelden geschiedt door den administratie officier de cadet krijgt geen centavo in handen, doch slechts eenige cantine-bons. Van genoemd bedrag wordt maandelijks P. 12 vastgezethieruit wordt een fonds gevormd, waaruit de cadet na 4 jaar zijn officiersuitrusting kan aanschaffen (hij krijgt er dan nog P. 56 bij). Zakgeld kent men niet, terwijl de cadet van huis geen geld mag ontvangen. De oudere cadetten worden aangewezen om in hun studie achter zijnde jongere-jaars bij te werken. De cadetten dienen de te behandelen lessen te voren in de eigen oefening te bestudeeren. In de les kunnen zij dan over het onder werp vragen aan den leeraar stellen. De les daarna krijgen zij schriftelijk vragen over het betrokken gedeelte. Bedraagt het aantal leerlingen van de klas bijv. 10 dan trekt elk van hen 862 b De studiejaren worden ingedeeld in groepjes (klassen) van maximum 10 a 12 leerlingen, teneinde het onderwijs zooveel mogelijk resultaat te doen afwerpen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 66