een kaart uit een bundel van 10 op elke kaart staat een aantal vragen (de kaarten verschillen onderling). Voor de beantwoording wordt een cijfer toegekend. Na korte perioden worden voor alle vakken de cijfers bekend gemaaktmen geeft de volgorde van de leerlingen in elk der klassen aan ten einde den naijver te prikkelen. De klassen van een zelfde jaar worden dan opnieuw ingedeeld de goede leerlingen bij de goede enz. ten einde het onderwijs zoo vruchtdragend mogelijk te doen zijn. Eenige maanden van het studiejaar worden in beslag genomen door practische oefeningen, welke behoudens de oefeningen bij de kustartillerie en enkele andere op het academie-terrein plaats vinden. De cadetten slapen dan 4 aan 4 in een tentper 2 cadetten is een legkast beschikbaar. De voeding is krachtig aanvankelijk had men dezelfde voeding als te West Point, de academie voor het Amerikaansche leger bij New York, waarvan veel voor de academie te Baguio is overgenomenmen heeft deze voeding echter voor de tropen moeten wijzigen. Evenals aan de K.M.A. worden de oudere cadetten aangewezen als escouade-sectiecommandant. Geheel los van de militaire academie staat de General Service School, een instituut, dat beoogt de theoretische kennis van beroeps- en reserve-officieren alsmede van aspirant-reserve-officie- ren d.m.v. schriftelijke cursussen te verhoogen. Het volgen van deze cursussen is voor de evengenoemde categorieën verplichtend gesteld. Zonder het met succes volgen van een cursus kan geen bevordering tot den naast hoogeren rang plaats hebben. Een 3e luitenant van de Infanterie moet bijv. een Infanteriecursus volgen om tot 2en luitenant te kunnen worden bevorderdzulk een cursus omvat 19 sub-cursussen (vakken bijv. tactiek, mobilisatie, strategie, wapenleer, verpleging). De betrokkene moet per jaar minstens 12 lessen volgen (en antwoorden inzenden). De door de Generaal Service School toegezonden lessen bevatten een pamflet, waarin de theorie uitvoerig wordt behandeld, benevens een vraag, welke betrekking heeft op de behandelde stof en schriftelijk moet worden beantwoord. Tal van lesboekjes met vragen lagen gereed. Voor de correctie, welke wegens het groote aantal deelnemers veel werk geeft, heeft men een speciale organisatie in het leven geroepen. Een kapitein houdt voor een aantal militaire correctors, die antwoorden op dezelfde vraag moeten corrigeeren en beoor- deelen, een uitvoerige bespreking van het vraagstukdaarna gaan de correctors aan het werk. De toegekende cijfers worden vermeld op de archiefkaart van den leerling. Het kaartsysteem geeft overigens snel elk gewenscht inzicht omtrent dezen tak van opleiding. Het hoofd der instelling sloeg de doelmatigheid van het instituut hoog aan wij kunnen niet anders zeggen dan dat onze indruk eveneens gunstig was. Ook generaal Mc.Arthur prees dit systeem tegenover ons aan. Zijne Excellentie liet zich voorts 863

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 67