Met ziet zelfs in het beestachtige kunnen de Duitschers niet prat gaan op oorspronkelijkheid Concentratiekampen, zuiverin gen, de uitwassen van de oorlogvoering, in al deze gruwelijkheden zijn de nationaal-sadisten slechts leerlingen van „vadertje" Stalin, leerlingen echter, die den meester in perfiditeit verre overtreffen Ziethier het schaap (de onaardige opmerkingen tusschen haakjes zijn natuurlijk onjuist! Es ist nicht wahr!). En hier de uit zijn schaapsvacht gekropen wolf 892 Londen, 19 Aug. (Reuter)De Duitsche regeering zond, volgens een bericht uit Berlijn, door bemiddeling van de Zwitsersche regeering een nota aan de Britsche Regeering, waarin de uniform en de onderscheidings teekenen van de Duitsche valschermsoldaten beschreven worden (niet gemeld wordt of de Duitsche regeering alle rijke variaties dezer uniform beschreef, zooals het costuum van geestelijke, dat van dienstmeisje, enz.). De Duitsche regeering^ dreigt dat indien deze lieden niet zullen worden behandeld over eenkomstig het volkenrecht (natuurlijk een Duitsch volkenrecht, want vol gens het echte volkenrecht moeten dergelijke vermomde soldaten op staanden voet en zender genade doodgeschoten), Duitschland weerwraak zal nemen tegen de gevangen Engelsche vliegers in Duitschland. (Gelukkig zijn er nog veel meer Duitsche vliegers gevangen in Engeland en de Duitschers zullen dus wel voorzichtig zijn). De Britsche regeering heeft dit stuk papier nog niet ontvangen. Niet meer dan 3 km verder keerde het (Duitsche) vliegtuig. Meer dan een dozijn witte wolkjes kwamen er uit te voorschijn die heen en weer zwaaiend naar de aarde daalden. „Parachutisten" riep de (Nederlandsche) officier. Een half uur later zagen wij in de duinen bij Wassenaar ongeveer 50 Nederlandsche soldaten, geschaard om de lijken van de mannen die hadden getracht, binnen de Nederlandsche linies te komen en daarbij op heeterdaad waren betrapt. Toen wij voorbij kwamen werden mijn vrouw en ik uitge- noodigd, naderbij te komen. Niet een van de Duitschers was ouder dan 20 jaar. Het waren slanke, goedgebouwde jonge mannen, gekleed in rubberpakken allen droegen aan hun gordel een pistool en een mitrailleur-pistool en voor de borst een dozijn handgranaten. Hun commandant, een onderofficier, bleek een Neder lander te zijn hij was nog extra uitgerust met een opvouwbaar rijwiel en een klein korte-golf-radiotoestel. Toen de rubberpakken werden uitgetrokken, bleken allen Nederlandsche uniformen te dragen. Twee andere Engelschen, J. R. Wilmington en A. Sylvester, werden 10 Mei op hun weg naar Den Haag aangehouden door wat zij aanzagen voor 2 Nederlandsche soldaten. Zij ontdekten al spoedig, dat het Duitsche parachutisten waren. Dezen dwongen hen, gezamenlijk dekking te zoeken in een sloot. Daar zagen zij, hoe vele Nederlandsche soldaten uit de hinderlaag werden neergeschotenook op een burger werd gevuurd omdat hij niet snel genoeg zijn handen omhoog stak. Vijf uur duurde het, voordat de Duitschers waren ontdekt en omsingeld. Zij trachtten toen te ontsnappen doch de Nederlandsche soldaten schoten hen neer. (Leonard Modey schrijver van het binnenkort verschijnende boek Valschermtroepen over Nederland in de Daily Sketch van 14 Mei.

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 96