13. N.I.O.V. ORGAAN. 878 In de N.I.O.V. organen v/m Februari t/m Juli troffen wij de volgende artikelen aan. F ebruari. 1. „HeldenserieJ. B. van Heutsz" (tijdens de Pidië-expeditie) 2. „De Spaansche Phalanx", door „v. R." 3. „Grondstoffen" (vervolg), door „F." 4. „De Oorlog", door „Vm" „De Economische oorlog", door F 5. „De herdenking van het 25-jarig bestaan der NJ.O.V. te Bandoeng" „Boekbespreking", „Mededeelingen van het Hoofdbestuur", „Verande ringen" en „Uit Pers en Periodiek". Maart. 1. Een „In Memoriam" gewijd aan den bekenden journalist Zentgraaff. Een herinnering aan „Toontje Poland"radio-causerie gehouden door den heer J. J. M. van Dam. 3. „De van Speyk's uit het Indische Leger" (eveneens een radio-causerie gehouden door den heer Van Dam). bestaan van den Koninklijken Nederlandsch-Indischen Officiersschermbond", door H. E. M. Bakhuys. 5. Boekbespreking. 6. Toelatingsexamen H.K.S. 1940. 7. „De Oorlog" door „Vm". 8. „Jaarvergadering 1940", „Jaarverslag 1939 van de N.I.O.V.", Jaarver slagen van de afdeelingen", „Geldelijk verslag van de vereeniging over het jaar 1939 „Verslag van de hulpbank", „Mededeelingen van het „Hoofdbestuur", „Veranderingen" en „Uit Pers en Periodiek". April. 1. Drie radio-causerieën gehouden door den heer J. J. M. van Dam getiteld „Het Korps Marechaussee", „De Militaire Willemsorde" en Over steekpannen en bobberlappen". 2. „Het paard en zijne verzorging", door C. Lips. 3. „De Spaansche Phalanx" (slot), door „v. R.". 4. „De Oorlog", door „Vm" en „De economische oorlog", door „F". 5. „Mededeelingen van het Hoofdbestuur", „Veranderingen" en Uit Pers en Periodiek". Mei. 1. Het Mei-nummer opent met een portret van H. M. de Koningin, gevolgd door de toespraak, welke Hare Majesteit tot Haar volk in Nederlandsch- Indië heeft gericht. 2. Een „Voorwoord", waarin „S. S." er op wijst, dat onder de droevige omstandigheden niet mag worden versaagd en het parool moet zijn: „Naar een betere toekomst". 3. „Mei 1940" door S. H. Spoor. 4. „Het verre Oosten in 1940 (1 Jan.—31 Maart)" door W. J. Lucardie. 5. „De ter herdenking van het 125-jarig bestaan der M.W.O. te Andir gehouden wapenschouwing" door „B.". 6. „Bezinning in nationalen nood", door „Tk". 7. „De verdediging van Zwitserland", door „v. R.".

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 82