4. MEDEDEELING. De „slag om Londen" wordt ook voor en door ons gestreden. Met spanning volgen wij dag aan dag de verrichtingen van de luchtmacht van onzen bondgenoot, de R.A.F. de naam „Spitfire" ligt op ons aller lippen. Te weinig is echter nog bekend, hoe de R.A.F. is georganiseerd en over welk materieel zij beschikt. Beide onderwerpen zijn behandeld in een door den Majoor bij de Militaire Luchtvaart dr. ir. G. Otten samengesteld, met talrijke foto's verlucht, artikel, hetwelk in de laatste helft van October zal verschijnen in „De Ingenieur in Nederlandsch-Indië". Het lag aanvankelijk in de bedoeling van den schrijver, dit artikel even eens in het Indisch Militair Tijdschrift te doen opnemen. Dit is echter thans zonder meer niet mogelijk doordat de redactie van eerstgenoemd tijdschrift het sympathieke plan heeft opgevat, overdrukken te doen maken, welke ten bate van het Spitfire-fonds zullen worden verkocht tegen een minimum prijs van ƒ1.per exemplaar. Het bestuur van de Indische Krijgskundige Vereeniging heeft gemeend, aan dit plan zijn vollen steun te moeten verleenen en besloten, hieraan op de eenvoudigste wijze uitvoering te geven, nml. door aankoop van de auteursrechten tegen een bedrag van 1500.Het spreekt daarbij nog de hoop uit, dat de voor de leden gemakkelijke wijze, waarop zij de beschikking krijgen over het artikel dat toch in het bezit van geen enkel officier mag ont breken, hen geenszins zal weerhouden, eerder zelfs zal aansporen, alsnog zelf een bedrag te offeren voor den aankoop van vlieg tuigen, hetzij voor de R.A.F., hetzij voor de moederlandsche weer macht. Wij vestigen er de aandacht op, dat men zich voor geheele of gedeeltelijke overname van het artikel, hetwelk in het volgende nummer van het Indisch Militair Tijdschrift zal verschijnendient te wenden tot prof. ir. P. P. Bijlaard, Huygensweg 22, telefoon nummer 2102, Bandoeng. 906

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 16