1 lier (wordt door den motor van de auto aangedreven), 1 tent (voor het opbergen van den ballon en voor de legering van het personeel) camouflage-netten, gascylinders en verbindingsmaterieel (telefoon) De sectie. In den oorlog 19141918 bestonden de sectiën uit 8 a 10 bal lons. Indeeling van 10 ballons per sectie is n.h.v. wensehelijk, aangezien bij de verdediging van kleine objecten bij voorkeur 5 ballons in dobbelsteenvorm moeten worden ingezet. De sectie commandant dient te kunnen beschikken over een eigen vervoer middel en verbindingsmaterieel (telefoon) De compagnie. Het is noodzakelijk, een aantal sectiën tot een tactische en administratieve eenheid (compagnie) samen te voegen. Aangezien de aanvoering betrekkelijk eenvoudig is (wanneer de onderdeelen eenmaal zijn opgesteld, blijft de toestand geruimen tijd onver anderd), komt een compagnie van 10 sectiën aanvaardbaar voor. Voor elke sectie dient een „gasauto" beschikbaar te zijn. Is de versperring gesteld, dan behoeven deze auto's niet doorloopend in bedrijf te zijn voor de gasvoorziening, zoodat zij dan kunnen worden gebruikt voor den opvoer van verplegingsartikelen, maal tijden, enz. Voorts zijn voor het vervoer van het tot den staf van de com pagnie behoorende materieel (meteorologisch station, reserve-, telefoon-, radio- en verplegingsmaterieel en -artikelen) en perso neel 5 vrachtauto's en 2 motoren met zijspan noodig. 2. Personeel. Een groot voordeel van ballonversperringen is, dat hun gebruik aan kader en minderen slechts weinig specialisten vergt. In groote trekken kan men nml. volstaan met per ballon 1 onderofficier- ballonnist en 1 chauffeur, tevens bedienaar van de lier. Wel moet ook het verbindingsmaterieel door specialisten worden bediend, doch zij behooren niet tot den eigenlijken ballondienst. Overigens kan men behoudens v.w.b. de voor de opleiding van de specia listen en het onderhoud van het materieel noodzakelijke vaste kern volstaan met personeel, dat geen speciale opleiding noodig heeft doch slechts verplicht is, telkenmale wanneer het wordt opgeroe pen, op te komen voor het verrichten van handlangersdiensten bij het oplaten van ballons. Deze handlangers behoeven slechts op de dagen van opkomst soldij te genieten overigens zal hun maan delijks een tegemoetkoming moeten worden uitbetaald. Huisves ting is in vredestijd niet noodig het personeel keert dagelijks na afloop van den dienst naar zijn eigen woningen terug. Voorts kan 909

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 19