zijn met de Geallieerden, ontzenuwde in een rondschrijven aan al zijn officieren en onderofficieren, waarin hij de eenig juiste lezing omtrent zijn houding en handelingen neerschreef. Die daardoor een Witboek maakte tot Zwartboek en het brand merk „leugenaar" opnieuw drukte op het voorhoofd van Göbbels Die wist gevangengenomen te zidlen worden en zeer zeker kon weten te zullen sterven aanwel waarschijnlijk aan een hartkwaal. Moedige, dappere Generaal WinkelmanHeldhaftige, fiere Geus Wij willen niet denken aan hetgeen daar in Berlijn voor afgegaan is aan Uw dood, niet denken aan hetgeen Gij geleden zult hebben, alvorens een „hartkwaal" een einde maakte aan Uw kostbaar leven. Moedige, dappere GeneraalWeet, dat Uw leven niet tever- geefsch geleefd en niet tevergeefsch op deze bittere wijze beëindigd is. Uw handelingen gedurende den overval op Nederland, Uw daad daarna, Uw offer thans, geen dezer zal ooit vergeten worden, maar voortleven, voor immer, in de herinnering van het Neder- landsche Volk, als een van de lichtstralen, die den zwarten nacht van onzen onafhankelijkheidsstrijd doorkliefde. Uw daad en Uw offer hebben U een eigen, gouden pagina geschonken in het Geschiedenisboek van het Nederlandsche Koninkrijk. Een gouden pagina, die wij, Uw landgenooten, allen keer op keer zidlen opslaan tot versterking van eigen geesteskracht en zielemoed. Een gouden pagina, die onze kinds-kinder en nog zullen lezen, als de lichtende getuigenis van nationale grootheid in het verleden. Rust in vrede, Generaal. Rust in vrede, dien God geeft aan edelen en onkreukbaren als Gij Ziet op ons neer en weet, dat mede door Uw daad van persoon lijken moed en van zelfopoffering spoediger dan ooit weerklinken zal de juichtkreet NEDERLAND IS HERREZEN!! 895

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 3