en het Armée de l'Air dezelfde afmetingen had aangenomen als die voor de Luftwaffe. Na de invallen in Noorwegen en Denemarken, welke als nevenacties zijn te beschouwen, kwam op den voor ons zoo tra- gischen lOden Mei hierop dan ook het antwoord van Duitschland. Gebruik makend van alle voordeelen, die het laagste verraad kan bieden en die de sluipmoordenaar heeft op zijn vreedzaam slachtoffer, viel een bende misdadigers Nederland en België binnen. Doch hoe groot het verraad ook geweest moge zijn, de groote moed en de verbittering, waarmede de Nederlandsche soldaat streed, bracht een afwijking in het programma van Hitier, waardoor de Geallieerde strijdkrachten weder tijd konden winnen om aan de nieuwe situatie zoo goed mogelijk het hoofd te bieden. Hoewel het verdere verloop van den oorlog tot de overgave van Frankrijk voor ons allen zeer teleurstellend is geweest, mag toch worden aangenomen dat de tijd, dien Hitier voor de onderwerping van Nederland méér noodig had dan door hem werd verondersteld, een belangrijke rol heeft gespeeld in het mislukken van den op den op 15den Augustus vastgestelden intocht van de Hunnen in Londen. Indien hij naar wij hopen en vertrouwen zal worden vervangen door een intocht dér Geallieerde legers in Berlijn, dan zal Nederland tot dit succes ook het zijne hebben bijgedragen. Het verdere verloop van den strijd is ons allen bekend. Hij bestaat uit voortdurende bombardementen en luchtgevechten met in wezen geen ander doel dan verkrijging van het overwicht in de lucht. Is dit eenmaal bereikt, dan zullen de steeds in kracht toenemende bombardementen de industrieën vernietigen om den tegenstander tot een overgave te dwingen. Gelukkig voor de vrijheid van Nederland en van de geheele wereld kan op het tijdstip, waarop wij dit schrijven, worden gezegd dat de allereerste plhase in dezen luchtstrijd door de R.A.F. is gewonnen. Na den lOden Mei is de activiteit van Engeland op het gebied der vliegtuig-productie wederom belangrijk grooter geworden doordat de voortdurende scholing van de arbeiders het mogelijk maakte, de fabrieken 24 uur per dag continu in bedrijf te houden. Die productie zal daardoor belangrijk hooger worden opgevoerd dan de grafiek van Mr. Wright welke in het laatst van de maand Maart van dit jaar werd samengesteld aangeeft, terwijl ook de Amerikaansche vliegtuigbouwers naast die van de Domi nions tot grooter krachtsinspanning werden aangespoord, zoodat indien Duitschland thans aan de R.A.F. en aan haar steun pilaren geen harde klappen toebrengt de balans steeds gun- tiger voor Engeland zal worden. Laten wij, omdat het evenzeer voor ons gaat om het „to be or not to be", hopen en meewerken, dat ook thans na het verliezen van vele veldslagen, de laatste door Engeland wordt gewonnen. 995

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 10