voelden van diezelfde z.g. pogingen, het Duitsche volk te belagen en den Duitschen geest te dooden. Wij raken met dit alles twee belangrijke zaken, nl. de „bloed en bodemtheorie" aan. Immers, waar de Duitsche leer het Duitsche bloed onafscheidelijk verbindt aan den Duitschen bodem, bracht zij groote consequenties mede, ook en vooral op politiek gebied en mogelijk is dit ook het geraffineerde doel dier theorie geweest. Ze had nl. tot gevolg dat het volk weder rijp werd gemaakt voor de „Groot-Duitsche" gedachte, die de vereeniging voorstaat van alle z.g. „Volks-Duitschers", ook die van Oostenrijk, Sudetenland, Polen en andere landen, binnen het „Groot-Duitschland". Waar voorts de z.g. Volks-Duitschers niet binnen deze gebieden wonen, daar gaat men ze halen (Tyrol, Estland, Letland). Tenslotte houdt de „bloed-theorie" de onvoorwaardelijke ver plichting in, voor de zuiverheid van het ras, ook in de toekomst, te waken c.q. die te bevorderen, hetgeen o.a. bleek uit de wettige reden tot echtscheiding voor huwelijken met niet-ariërs, pressie op huwelijk „in den stam", in bepaalde gevallen door sterilisatie- wetten, en daarnaast door de voortplanting te bevorderen door uitgezochte mannen en vrouwen, die physiologisch aan bepaalde ras- en afkomstkenmerken voldoen. LEIDING EN MORAAL. Momenteel vereenzelvigt men in Duitschland de leiding met Hitier en alle trouw wordt hem, den Leider, gezworen. De vraag rijst daarom zijn de opvattingen, is de politiek van het nationaal-socialisme Hitleriaansch of zijn zij typisch Duitsch Zal er continuïteit zijn in de gemelde trouw aan den „Führer" als zoodanig of is deze trouw persoonlijk Zal er voorts ook in de huidige Duitsche doelstellingen en methoden continuïteit zijn Zijn zij Duitsch of Hitleriaansch Dit is een essentieel punt voor het voortbestaan van het systeem, omdat men dikwijls hoort, dat de trouw aan den Führer berust op het „geniale" inzicht, dat het Duitsche volk slechts Hitier toeschrijft en waaraan hij zijn absolute macht zou danken. Immers, het systeem is anti-parlementair, autocratisch, totaal. Het wijst een meerderheidsregeering af „welke de leiders degra deert tot uitvoerders van den wil en de meening van anderen V.w.b. Duitschland is er met deze opvatting weinig nieuws onder de zon. Wij willen dit met enkele feiten staven. In 18481849 was de revolutionnaire opflikkering, een uit Frankrijk overgeslagen reactie, op vrijwel niets uitgeloopen. Tegen de gevaarlijkste heethoofden werd radicaal opgetreden en 1033 b Wij kunnen niet nalaten op den zin uit „Mein Kampf" te wijzen, eigenlijk op het bespottelijke ervan, daar, behoudens een kleine variatie, ook thans in den toestand niets is veranderd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 48