noodige transportschepen te verzamelen. Voor het overvoeren van de expeditionnaire troepenmacht zouden 70 stoomers dienen, met een gezamenlijken inhoud van 150.000 ton behoudens enkele uitzonderingen bedroeg de inhoud van elk der schepen 2.000 a 3.000 ton. De bij Loengkou aan land te zetten troepenmacht zou in drie echelons worden overgebracht. DE LANDING EN DE OPMARSCH NAAR HET DUITSCHE GEBIED. Op 26 Augustus begon de vloot de blokkade van Tsingtou. Het lste echelon van de expeditionnaire troepenmacht stak in zee op 28 Augustus. Vermoedelijk is dit late vertrek toe te schrijven aan het slechte weer, daar de troepen reeds den 22sten voor inschepen gereed waren. Dit eerste echelon bestond uit een ge mengde brigade, samengesteld uit 2 regimenten infanterie, eenige afdeelingen artillerie, 1 regiment cavalerie en genietroepen. Op 2 September werd Loengkou bereikt en begon de ontscheping. Het weer was slechtde door de genie gemaakte tijdelijke pieren werden herhaaldelijk beschadigd, waardoor de ontscheping stag neerde. Bovendien moesten de transportschepen wegens de geringe helling van den zeebodem vele mijlen uit de kust voor anker gaan. Het gevolg hiervan was dat dit eerste echelon eerst den 6den September geheel aan land was gebracht. De commandant van dit echelon, generaal Yamada, kreeg er dadelijk de lucht van, dat de ontscheping veel tijd zou vorderen hij besloot daarom niet te Wachten tot zijn troepen alle aan land zouden zijn gebracht, doch zoo spoedig mogelijk zijn cavalerie den opmarsch te doen aanvangen. Het tot zijn detachement behoo- rende regiment cavalerie kreeg dan ook opdracht, op den 3den September onmiddellijk af te marcheeren, het opmarschgebied te verkennen, eventueel den vijand terug te werpen en tegen den 7den September Pingto te bezetten. De bagagetreinen werden achtergelaten de troepen zouden leven van de hulpbronnen, die het land bood. Door den slechten toestand van de wegen bereikte de eerste cav.-patrouille het op 110 km gelegen Pingto eerst op den 8sten September. De rest van het eerste echelon, dat volgens het vastgestelde plan op den 5den September zou afmarcheeren, kon den opmarsch eerst op den 7den aanvangen. Het detachement Yamada bereikte Pingto op den 12den September. In de rapporten stond het volgende te lezen ,,De cavalerie bereikte Pingto op den 8sten, maar moest den 9den aldaar rust houden om de uit vallers in te wachten. Het Yamada-detachement bereikte Pingto op den 12den, maar moest daar drie volle dagen blijven om te worden gereorganiseerd". Op 7 September landde generaal Kamio, de opperbevelhebber van de expeditietroepen, te Loengkou. Hij realiseerde zich dat hij op zijn vroegst op 20 September voldoende sterke troepen 1120

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 44