1142 een groot vertrouwen in eigen kracht, een uitbuiten van het besef de sterkste te zijn in aantal en in snelheid, daarbij de nadoelen van minder pantser en minder groot kaliber welbewust aanvaardend. Deze offensieve geest bleek ook hier de eenig juiste. Na 15 minuten werd de Graf Spee ingesloten tusschen twee of liever drie vuren, dank zij het vaartoverschot van zijn tegenstanders. In dat eerste kwartier van den strijd werden de Duitschers dermate geïntimideerd dat zij hun pantser niet voldoende achtten, om de aanvallen der Engelsche lichte kruisers rustig af te wachten en het hoofd te bieden. De Britten hebben alle reden om trotsch te zijn op deze schitterende over winning. En wij Wij kunnen slechts goede bondgenooten zijn, wanneer wij ons gedragen in denzelfden geest waarin de La Plata-zege werd bevochten. Die doelbewuste, agressieve en offensieve geest, waarmede slag voor slag de eindoverwinning wordt opgebouwd. De overwinning, die wij niet alleen willen zien behalen, doch die wij mede willen bevechten, met het rood, wit en blauw fier wapperend van een gestadig in aantallen en in gevechtskracht winnende Nederlandsche Zeemacht. Hierop zij ons doel gericht Bronnen Life 23 December 1939 111. London News 23 December 1939 Time 25 December 1939 Illustration 23 December 1939 Dominion 24 December 1939 Onze Vloot Maart 1940 The battle of the river Plate Stationery office The battle of the Plate A. B. Campbell. AANKONDIGING. De kunstenaar Dickhoff is voor velen geen onbekende meer, zeker niet voor hen, die de door „Geeft Acht" georganiseerde tentoonstelling hebben bezocht. Zonder twijfel zullen zij zich de serie fraaie teekeningen herinneren, waarmede hij den in de Openbaring van Johannes geprofeteerden strijd tusschen goed en kwaad illustreerde. Deze teekeningen, 13 in getal, zijn thans in verkleinden vorm (18 X 20 cm), in een omslag tot een album vereenigd, uitgegeven door den boekhandel Minerva. De prijs bedraagt 1.75 per exemplaar, waarvan 0.50 wordt afgestaan aan het Spitfire-fonds. Voor een luttel bedrag kan men zich dus een waardevol artistiek bezit verzekeren en tegelijk onzen bondgenoot en onze zaak steunen. Het album zal, behalve bij den uitgever en in den boekhandel, ook ver krijgbaar zijn op alle nog te houden tentoonstellingen van „Geeft Acht". DE HELDENSTRIJD VAN DE GRIEKEN. De aandacht van de lezers wordt gevestigd op het achterin dit nummer opgenomen kaartje van het Grieksch-Atlantische grensgebied.

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 66