Jagers. 2 escadrilles op het vliegveld Don Muang (Bangkok). 1 escadrille en vliegschool te Prantsjab Kirikand. Men is thans bezig, meer naar het noorden verschillende vlieg velden aan te leggen en uit te rusten. Gebruikt worden Curtiss Hawks. Begin 1938 waren 24 toestellen model 1937 aanwezig. Thans zou men beschikken over 150 stuks, model 1938, hetgeen echter overdreven, maar niet geheel onmo gelijk mag worden geacht m.h.o. op recente aankoopen. Bombardementsvliegtuigen. 1 escadrille, gestationneerd te Don Muang. Men gebruikt Glenn Martins. In 1938 zouden zes toestellen in Amerika zijn gekocht, waarvan er een al dadelijk bij de eerste vlucht verloren ging. Er valt aan te nemen, dat genoemd aantal door aankoopen in den laatsten tijd belangrijk is opgevoerd. Vluigtuigen voor directe samenwerking met het leger. 3 escadrilles te Don Muang. 3 escadrilles te Korat (o.n.o. van Bangkok). 2 escadrilles te Lop Buri (n. van Bangkok). Men gebruikt Vought Corsair V 90 en ander modern Ameri- kaansch materiaal. Jacht- en verkenningsvliegtuigen schijnen in Siam zelf in licentie te worden gebouwd of hier sprake is van een volledige vlieg tuigfabriek of slechts van een assembling plant, is ons niet be kend. Wat de aanschaffingen in Amerika aangaat moet Thailand ook na het uitbreken van den oorlog nog wel zoo het een en ander hebben binnen gekregen. Zoo zouden juist voor de afkondiging van het Amerikaansohe embargo twee schepen met oorlogsmaterieel en vliegtuigen in Bangkok zijn aangekomen. Na de bezetting van Tongking door de Japanners hebben de Ame rikanen een voor Thailand bestemde zending men noemt cijfers van 10 tot 60 duikbommenwerpers te Manila aangehouden deze vliegtuigen zouden nu de verdediging van de Philippijnen ten goede komen. Voor wat betreft de marine zijn vrijwel alle nieuwere vaar tuigen in Italië of Japan gebouwd. Italië zou 2 lichte kruisers voor Thailand op stapel hebben gezet, doch deze zullen wel niet zijn afgeleverd. Alleen het nieuwere materiaal schijnt eenige ge- vechtswaarde te hebben daartoe behooren 9 in Italië tusschen 1935 en 1937 gebouwde torpedobooten en 4 in Japan gebouwde onderzeebooten (gebouwd tusschen 1936 en 1937). Verder bezit Thailand nog twee in de jaren 1937 en 1938 in Japan gebouwde gepantserde kanonneerbooten van ongeveer 2000 ton. De bewape ning is, gelijk met alle in Japan gebouwde oorlogsschepen het geval is, vrij zwaar, n.l. 4 kanons van 20,3/1.50, 4 X 8 ld. en 1150

Indisch Militair Tijdschrift | 1940 | | pagina 74