4. DE MODERNISEERING VAN AMERIKA'S WEER MACHT. Aan de New York Times van 2 December 1940 ontleenen wij het volgende. 5. STRATEGIE IN DEN WEST-PACIFIC. Een Amerikaansche visie. Vooral toen op de vraag, „of Engeland het zou houden" nog geen antwoord mogelijk scheen, kon men bij herhaling de stelling hooren verkondigen, dat de noodzaak, in den Atlantischen Oceaan de handen vrij te houden, Amerika zou beletten, in den Pacific een krachtige politiek te voeren (zoo bijv. gnl. Johnson in de Sat. Evening Post van 3 Oct., Anchors away). Mj. Eliot is blijkens zijn artikelen van ongeveer gelijken datum in de New York Herald Tribune een lijnrecht tegenovergestelde meening toege daan Amerika moet nu zorgen, dat later in den Pacific niets kan voorvallen, dat het de handen kan binden voor een optreden in den Atlantischen Oceaan. En dit is volgens schrijver te bereiken door een Brtisch-Amerikaansche garantie van de Fransche en Nederlandsche gebieden en verdere ondersteuning van de Chineezen. Hoewel wij zijn politieke bespiegelingen verder buiten geding zullen laten en slechts de militaire beschouwingen willen weer geven, kunnen wij toch niet nalaten, tegenover het „over U, maar 94 Het Marine Corps (Korps Mariniers) zal een reoganisatie ondergaan. Het zal in de eerste plaats komen te bestaan uit 2 divn., elk met een oefensterkte van 11.000 man. Deze divn. zullen ook de wapens omvatten, die normaal niet in divisie-verband zijn opgenomen. De schrijver vermeldt als onder- deelen 3 regimenten infanterie, 1 regiment artillerie (2 afdn. 7,5 bg.hw., 1 afd. 15.5 hw.), 1 bataljon pantser - en luchtafweer (12,7 ld.mitr. en 37 pag.), 1 bataljon vechtwagens (72 tanks van 12,5 t), 1 bataljon valschermtroepen (ruim 400 man), 1 verkenningsdetachement (motorrijwielen en scout-cars), 1 vliegtuiggroep van 120 bws., jagers en verkenners. Daarnaast zal het korps 6 Defense batallions tellen, bestemd voor het vermeesteren en/of verdedigen van vooruitgeschoven vloot- of luchtbases. Elk bataljon wordt bewapend met 12 X 7,5 ld., 12 X 12,6 marinegeschut voor kustverdediging, 24 X 12,7 Id.mitrn. en 24 X 7,62 mitm. Van deze 'batn. bevinden er zich thans 1 Guantanamo (de Am. basis op Cuba), 2 op Parris Island, 1 te Hawaii, waarheen een tweede zal volgen, en 1 te San Diego. Ook voor het leger is de invoering van een hypermoderne eenheid in overweging. Bekend is nog slechts, dat het proefbataljon parachutisten zal worden uitgebreid tot 3 batn. Ook met luchtinfanterie worden proeven genomen. De gedachte organisatie schijnt te zullen gaan in de richting van een luehtdivisie van 1 regiment luchtinfanterie, 1 bataljon valscherm troepen en een aanzienlijk aantal duik- en middelbare bws., jagers, verken ners en transportvliegtuigen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 98