11. UIT DE VAKPERS. Cavalry Journal, October 1940 brengt eenige ervaringen en beschouwingen over den huidigen oorlog. Zeer lezenswaardig zijn de artikelen over de U.S. Armored Force, over Cavalry training, omtrent de beteekenis van de omvat ting bij den aanval met lichte troepen (kol. Slearns) en een uitvoerig verslag over de meest op den voorgrond tredende materieelstoringen bij een zwaar gebruik van eskadrons motorrijders. In British Tank Actions geeft een Britsch officier een verslag van zijn optre den in Frankrijk met 4 zware, 6 middelzware en 4 lichte tanks bij Calais. We halen hieruit slechts één voorbeeld aan, omdat hierin o.m. tot uiting komt de kwetsbaarheid van onvoldoend met pantserauto's beveilige motor rijders (vgl. kap. Calmeyer in M.S. 1939 nr. 3). „Drie van de zware tanks kregen opdracht, een bepaald dorp te verkennen „op aanwezigheid van vijand. Zij reden voorop ik volgde in een lichten „vechtwagen. Bij het naderen van het dorp werd onze voorste tank uit een „sloot langs den weg beschoten door 4 stuks pag. De Britsche tank werd „meermalen getroffen, doch de projectielen drongen niet door het pantser. „Met hulp van den tweeden vechtwagen werd het pag. vernietigd. Toen ik „zelf passeerde zag ik dat rechtstreeksche treffers waren verkregen. De bedie- „ning was door het mitrailleurvuur gedoodgeen man ontsnapte. De derde „tank was doorgereden tijdens de veronzijdiging van de Duitsche pag. In „den rand van het dorp werd gestooten op een in colonne rijdende compagnie „motorrijders. De Britsche tank opende het vuur met haar mitrailleurs. Ik „zat er achter en zag wat er gebeurde. Minstens 50% van de cie. werd ver nietigd de rest ontsnapte in huizen of langs een zijweg. In het dorp zelf „werd gestooten op 12 lichte Duitsche tanks. Beide partijen openden het vuur „het meerendeel der Duitsche tanks werd vernietigd." Uit de zelfverzekerdheid, waarmee de zware tanks konden optreden tegen pag. en lichte vechtwagens en uit de opmerking „The British tanks, which had sustained no casualties throughout the actionblijkt dat zware pantsering en bewapening ook hun nut opleveren bij het doorzetten van een verkenning. Zoowel Cavalry Journal als Coast Artillery Journal Oct. 1940 behandelen de organisatie van de U.S. Armored Force. Den lOden Juli 1940 werden alle pantsereenheden van het Amerikaansche leger onder één commando vereenigd. Deze Armored Force zal worden ver sterkt doch bestaat voorloopig uit het Iste Pantserkorps een reserve batal jon tanks. Genoemd korps telt 2 pantserdivisies, elk a 1 verkenningsafdeeling (13 lichte tanks, 49 scoutcars, 76 solo- en zijspanmotoren) 1 pantserbrigade a 3 regimenten 1 gemot, regiment infanterie 1 afdeeling artillerie en zware wapens. In totaal beschikt het over o.m. ondervolgend materieel en bewapening 819 lichte mitrailleurs 226 zware mitrailleurs 52 stukken 3,7 anti-tank geschut 42 mortieren van 60 mm 32 mortieren van 81 mm 16 kanonnen van 7,5 cm

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 76