74 Dat in de Ver. St. groote aandacht wordt besteed aan cavalerie portee blijkt uit twee artikelen in vorengenoemd Cav. Journal. Kol. Keyes geeft een verslag omtrent het afleggen van groote afstanden met dergelijke troepen tijdens meerdaagsche oefeningen bij Fort Bliss. Daar ook bij ons reeds proeven zijn genomen met het vervoer van paarden op vrachtauto's, halen we uit het artikel het volgende aan. Bij het ongezadeld vervoeren van de paarden duurde het te lang, vóór de eskadrons na het uitladen weer marschvaardig waren (57 minuten). Het scheiden van paarden, manschappen en hamachementen werkte niet gunstig. In den vervolge werden de paarden dan ook gezadeld (singels wat los) ver voerd. In de militaire vrachtauto's werden max. 8 paarden geladen, in som mige gerequireerde auto's was plaats voor 14 paarden. De ingedeelde man schappen volgden in afzonderlijke auto's onmiddellijk achter hun paarden. Marschen van 24 tot 36 uur kunnen zonder uitladen worden gemaakt, mits men maatregelen trof, dat de paarden in de auto's werden gedrenkt en gevoederd. Na elke drie uur werd 15 minuten gerust, waartoe men de voer tuigen aanvankelijk liet opsluiten. Dit kostte echter veel te veel tijd. Immers, eerst wanneer de laatste auto was opgesloten, ging het kwartier rust in na afloop daarvan reed de voorste auto af, elk voertuig moest zijn afstand afwach ten alvorens te kunnen afmarcheeren en alles bijeen genomen duurde het twee uren om één kwartier te rusten. Na deze ervaring werd voor het rusten dan ook niet meer opgesloten. In den vervolge stopte elke auto onmiddellijk zoodra haar voorgangster halt hield. De cavalerie portee is ondergebracht in Horse Mechanized Regiments, welke bestaan uit een eskadron portée 400 man), een gemechaniseerd eskadron (88 scoutcars en 171 motorrijwielen), een sectie pioniers en een peloton anti- tankgeschut. Uit en met een regiment van zoodanige samenstelling maakt men alle gewenschte combinaties, welke toestand of terrein voorschrijven. Zoowel verkenning op grooten afstand als tactische verkenning en beveiliging zijn mogelijk ook kan men de bereden en de gemot. cav. combineeren, aan elk een geëigende strook geven of de eene door de andere laten beveiligen. Bij manoeuvres kon over een afstand van 280 km een gemiddelde snel heid op den weg worden gehaald van 50 km/uur, terwijl onder gunstige omstandigheden zonder fourageeren 525 km kan worden afgelegd. De vuurkracht van het Horse Mechanized Regiment is indrukwekkend naast anti-tankgeschut beschikt het over 530 mitrailleurs, hetgeen neerkomt op één automatisch wapen per 2,16 man Men heeft er n.l. rekening mee gehouden, dat een dergelijke eenheid in staat moet zijn, gedurende een veelal betrekkelijk korte periode een maximum volume aan vuur te kunnen afgeven. Stajfwork in the Advanced Detachement (uit Krasnaya Swesda overge nomen in Military Review, June 1940), geeft eenige gegevens over het optreden van de Russische cavalerie tegen Polen. Gedurende den marsch maakte het regiment cavalerie veelal deel uit van het verkenningsdetachement van een cavalerie-divisie. De voornaamste taak bestond uit de verkenning, waarbij een ruim gebruik werd gemaakt van bereden verkenningspatrouilles. Bij het optreden van de Sovjet cavalerie tegen Poolsche troepen in de Oekraïne legde het gros in 24 uur afstanden af van 90 km. Gedurende een periode van 3 a 4 dagen was de gemiddelde marschprestatie per dag 65 km. De patrouilles moesten meermalen afstanden afleggen van meer dan 100 km L.

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 78