met de bestrijding van de aanvallende tanks, zich aan de uitwer king van den vechtwagenaanval onttrekken door zich te dekken en zich tijdens dien aanval gedekt te houden. Elke beweging stelt bloot aan de vuuruitwerking van de gepantserde aanvallers elk op hen gericht vuur heeft niet alleen geen uitwerking, doch trekt juist hun vuur aan. Zijn de aanvallende vechtwagens voorbij, dan komt de taak der verdedigende infanterie tot haar rechtden vijand het betreden van het stellingterrein te ontzeggen. ad 2e. Valt de infanterie gelijktijdig met de vechtwagens aan, dan zal de vorengeschetste gedragslijn niet geheel kunnen worden gevolgd. Echter geldt ook dan zoo lang voor de vechtwagens dek ken als de afweer van 's vijands infanterie toestaat. Wegloopen tijdens een vechtwagenaanval staat gelijk met zelfmoord. ad 3e. Valt 's vijands infanterie vóór de vechtwagens aan, dan volvoert de verdediger op normale wijze zijn taak aan de even tueel door pioniers gesteunde aanvallende infanterie te beletten, de hindernissen over- of doorschrijdbaar te maken voor achtervol gende vechtwagens en de afweerwapens tegen ontijdige vernie tiging te beschermen. Aanvallen van vechtwagens kunnen op werkzame wijze worden bestreden door tegenstooten, uitgevoerd door eigen tanks. De aanvaller zal uiteraard trachten, zich hiertegen te beveiligen en wel door om de gedachte te bepalen, op hoogstens 500 m achter zijn infanterie pantserafweergeschut te laten volgen. Bij de marsch- en de rustbeveiliging zal het zwaartepunt thans moeten worden gelegd op den afweer van gepantserde voertuigen, welke bij het doordringen veel onheil kunnen stichten. Tijdens marschen dienen de afweerwapens over de marsch- colonne te worden verdeeld. Bij de voor- en achterhoeden zal men bijv. een sectie indeelen. Van de rest verplaatst een deel zich sprongsgewijs langs den marschweg, ter voorziening in de bevei liging van défilé's, wegenkruispunten, enz., welke de colonne door- of voorbij trekthet andere deel volgt sprongsgewijs op de flanken ter beveiliging daarvan. Bij een (evenwijdige) vervolging zal direct achter de voorste afdeelingen steeds pantserafweergeschut moeten volgen voor het opvangen van vijandelijke tegenstooten, ingezet om aan 's vijands achterhoede tijdelijk lucht te verschaffen, en ter bestrijding van vechtwagens of pantserauto's, die 's vijands terugtocht dekken. Bij een vertragende actie moeten afweerwapens bij de achter hoede worden ingedeeld om haar te beschermen tegen vijandelijke pogingen, langs de wegen een doorbraak te forceeren, en tegen in het zijterrein ingezette vechtwagens. Daartoe behoort de ach- terspits doorloopend de beschikking te hebben over een sectie terwijl de overige sectiën zich zoodanig sprongsgewijs verplaatsen, dat in elke volgende opname-stelling afweergeschut gereed staat alvorens de wapens uit de vorige stelling worden teruggetrokken. 130

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 29