In Sovjet-Rusland huldigt men de volgende beginselen. 1. Moderne cavalerie moet in massa en niet in kleine formaties worden gebruikt. 2. Ze moet met de modernste wapens zijn uitgerust en geoefend, in bet bijzonder met tanks. De lichte troepen (34 cavalerie-divisiën, vredessterkte per divisie 2 a 3 brigades van 2 regimenten) vormen een der belang rijkste offensieve wapens van het Roode Leger. Sovjet-Rusland beroemt er zich veelal op, dat het het eenige land is, dat cavalerie onder moderne oorlogsomstandigheden in massa gebruikt. De bereden cavalerie heeft haar speciale bestemming, in tegen stelling met Polen, waar ze een onvoldoend bewapend surrogaat moest vormen voor gemotoriseerde eenheden. Japan breidt zijn gemechaniseerde cavalerie uit en verdubbelt zijn bereden cavalerie. Hiertoe werd de paardenfokkerij kort ge leden geïntensifeerd. England had bij het uitbreken van den oorlog het gros van van de home-cavalry" gemechaniseerd. De B.E.F. was ont worpen met een speciale bedoeling, n.l. het zoo snel mogelijk op het continent brengen van een vérgaand gemechaniseerde, kleine troepenmacht. Sedert kort bezit Engeland bereden af- deelingen o.a. voor het patrouilleeren als parashooters. Frankrijk bezat twee bereden en drie gemechaniseerde divisiën benevens speciale verkenningsdetachementen. Duitschland beschikte waarschijnlijk over 10 a 12 pantser- divisiën, een brigade bereden cavalerie, achttien gedeeltelijk bereden en gemotoriseerde afdeelingen, n.l. één per infanterie- korps, en één bereden peloton per infanterie-regiment. Buiten zijn pantserdivisiën gebruikte het in Polen bij de cavalerie, artil lerie en trein rond 200.000 paarden. De Ver. Staten hebben de moderniseering en uitbreiding van de cavalerie met kracht ter hand genomen, gaan hiermede voort waarbij zij rekening houden met de ervaringen van den huidigen oorlog en beproeven hun ontwerp-organisatie in tal van oefeningen, waarover uitgebreide verslagen verschijnen. Het is derhalve niet alleen nuttig, maar ook mogelijk, wat dieper in te gaan op de moderniseering van Amerikaansche cavalerie. Zij werd na het uitbreken van den orlog in groote trekken ondergebracht in a. Bereden cavalerie-divisie b. Regimenten korps-cavalerie (horse-motorized) c. Geheel gemechaniseerde cavalerie-brigades. Zoonoodig worden tot de onder a, b en c genoemde groepen be- hoorende eenheden in oorlogstijd vereenigd tot cavaleric-korpsen, De bereden cavalerie-divisie bestaat uit vier regimenten, elk 137

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 36