a twee squadrons 1), ruim voorzien van lichte en zware mitrailleurs en mortieren op pakpaarden en, per regiment, van een peloton pantserauto's. Zoonoodig kunnen deze regimenten zich geheel los maken van treinen en motorvoertuigen en leven van het land. De cavalerie-divisie beschikt verder nog over een eskadron pantserauto's, gemotoriseerd pantserafweergeschut van 37 mm en, eveneens gemotoriseerde, mortieren van 81 mm. De regimenten korps-cavalerie worden ingedeeld bij de leger korpsen (één per korps) en voeren zuivere cavalerie-opdrachten uit, vnl. op het gebied van verkenning en beveiliging. Het zijn „all weather" eenheden, ontworpen om te kunnen optreden in alle jaargetijden en ook op slechte wegen of paden, waarvan regen en slib het berijden met motoren ondoenlijk maakt. Zij bestaan uit één gemotororiseerd squadron en één bereden squadron, zijn uitgerust met pantserafweergeschut van 37 mm en ruim voorzien van springmiddelen. Het bereden squadron is voor strategische verplaatsingen niet afhankelijk van spoorwegen, daar het ingesteld is op vervoer per auto („cavalerie porteé") hierbij vormt de patrouille van 8 man en 8 paarden, mèt uitrusting en bewapening de onverbrekelijke eenheid. Als redenen voor het behouden van bereden cavalerie voert men aan het groote aantal bereden onderdeelen in het Duitsohe leger, de rol die bereden verkenningsdetachementen in Polen (Galicië, September 1939) hebben gespeeld ondanks het stralende weer dat zoowel daar als in de Lage Landen den inval heeft begunstigd, de doofheid en blindheid van tanks bij de verkenning, en de onmogelijkheid, motorrijders bij nat weer op bevredigende wijze langs landwegen te verplaatsen. Een brigade mechanized cavalry bestaat uit twee regimenten cavalerie (a 3 squadrons tanks, een eskadron mitrailleurs, een eskadron pantserauto's, motorrijders en mortieren, vnl. voor het leggen van rookgordijnen), een regiment artillerie (7,5 hw., gemotoriseerd), een verkenningsdetachement (pantserauto's, mitrailleurs en motorrijders) een af deeling pioniers. Omtrent de ervaringen van de op uitgebreide schaal met de gemotoriseerde cavalerie gehouden manoeuvres zij het volgende medegedeeld. Met het horse-motorized regiment kan men alle gewenschte com binaties maken, welke toestand of terrein voorschrijven. Zoowel verkenning op grooten afstand als tactische verkenning en bevei liging zijn mogelijk, waarbij aan bereden en gemotoriseerde cava- x) Het Amerikaansche squadron heeft ruim de dubbele sterkte van een Ned.-Ind. eskadron. 138

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 37