lerie elk een geëigende strook wordt gegeven. De paarden worden gezadeld vervoerd, de 8 paarden van een patrouille in een militaire vrachtauto (in sommige gerequireerde auto's was plaats voor 14 paarden). Bij gebruik van trailers bevinden manschappen, paar den en wapening zich in één voertuigzijn geen aanhangwagens beschikbaar, dan volgt het personeel in een afzonderlijke auto direct achter zijn paarden. Hierdoor kan overgang van motor- op bereden vervoer snel geschieden. Marschen van 24 tot 36 uur kunnen zonder uitladen worden gemaaktdrenken en voeren geschieden dan in de atuo's. Over een afstand van 200 km kon een snelheid op den weg worden gehaald van 50 km/uur, terwijl onder gunstige omstandigheden zonder fourageeren 525 km kon worden afgelegd. De vuurkracht van het regiment is indrukwekkend naast pag. beschikt het over 530 mitrailleurs, hetgeen neerkomt op één automatisch wapen per 2,16 man Men heeft er n.l. rekening mee gehouden, dat een dergelijke eenheid in staat moet zijn, gedurende een veelal betrekkelijk korte periode een maximum volume aan vuur te kunnen afgeven. Bij de oefeningen van de 7e gemechaniseerde cavalerie-hrigade van het le Leger bleek wel zeer duidelijk, dat gemechaniseerde cavalerie een zeer technisch wapen is, dat, om tot haar recht te komen, in alle rangen moet beschikken over ervaren en goed geoefend personeel. De troepen, die met dit wapen samenwerken, moeten op de hoogte zijn van zijn technische en specifiek tactische mogelijkheden, die o.m. een gevolg zijn van de groote beweeglijk heid en den grooten actieradius. Het is een krachtig offensief wapen en moet als zoodanig wor den gebruikt. Cavalerie-tanks moeten het hebben van snelheid zelfs indien ze ontdekt zijn, zal het den vijand veelal aan tijd en ruimte ontbreken, hun aanval te keeren. Die aanval wordt gericht tegen 's vijands flank of rug. De gemechaniseerde cavaleriebrigade moet als een eenheid wor den gebruikthet is fout, haar te verdeelen en te onderverdeelen ten behoeve van den verkennings- en beveiligingsdiensthiervoor bestaan aparte detachementen. Den lOen Juli 1940 werd een aanvang gemaakt met de oprich ting van de U.S.A. Armored Force. De geheele organisatie is gebaseerd op beweeglijkheid, groote vuur- en stootkracht en gebruik als één geheel. Men heeft zich gespiegeld aan de in Frankrijk met gemechaniseerde troepen op gedane ervaringen en daaruit de noodige lessen getrokken. Met een strategische reserve van groote beweeglijkheid en dynamische kracht had Frankrijk een kans gehad, zijn noodlot te keeren door de doorgedrongen pantsertroepen af te snijden en tot staan te brengen „as by a blow on the nape of the neck". Wanneer men de eischen van beweeglijkheid en mechanisatie, 139

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 38