8. STADS- EN LANDWACHTEN. In Januari had oprichting plaats van de stadswachten Ban- djermasin, Fort de Koek, Makassar, Padang, Pekalongan, Sabang, Sawahloento, Sibolga, Taroetoeng en Tjepoe, terwijl zij voor Buitenzorg, Pasoeroean en Tegal in vergevorderden staat van voorbereiding is. Voor een goed overzicht volgt hier een alfabetische opgave van de 24 thans bestaande stadswachten Ambon, Bandjermasin, Bandoeng, Batavia, Djokjakarta, Fort de Koek, Koetaradja, Makassar, Malang, Manado, Medan, Padang, Palembang, Peka longan, Pontianak, Sabang, Sawahloento, Semarang, Sibolga, Singkawang, Soerabaia, Soerakarta, Taroetoeng en Tjepoe. 180 Nederlandsch-Indische Geografische Mededeelingen. De overweldiging van het Moederland, die zooveel banden heeft ver broken, is oorzaak dat het Tijdschrift van het Koninklijk Nederlandsch Aardrijkskundig Genootschap na een lange reeks van jaren deze gewesten niet meer kan bereiken. Zulks zal door velen en ongetwijfeld ook door menig lezer van het I.M.T. als een gemis worden gevoeld. Immers, hoewel een Nederlandsch tijdschrift, was het niet Nederlandsch in dien zin, dat het zich beperkte tot het deel van het Rijk in Europa. Integendeel, steeds heeft het groote aandacht besteed aan Nederlandsch-Indië. Ook officieren van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger leverden meermalen belangwek kende bijdragen. Het niet langer t.h.l. beschikbaar zijn van het Tijdschrift heeft een leemte veroorzaakt, waarin de Nederlandsch-Indische Geografische Mededeelingen zullen voorzien. Daarbij zal echter een eigen weg worden gevolgd, gericht op de behoeften van deze gewesten. Wij bevelen deze Mededeelingen, waarvan het eerste nummer zoojuist is verschenen, in de aandacht van onze lezers aan en vestigen de aandacht op de opwekking van haar redactie, door het inzenden van artikelen, korte mededeelingen en berichten, mede te werken aan het nieuwe tijdschrift opdat het ook in het buitenland een beeld kan geven van wat er in Indië voor de kennis van land en volk wordt tot stand gebracht. Het adres van den secretaris der redactie is Dr. J. A. Pannekoek, p/a Topografische Dienst, Batavia-C.

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 79