185 een reg. zware art., een zelfstandig mitr.bat. (24 stukken), een zelfstandig mortierbat. (24 loopgraafmortieren) en een vliegtuig-cie. (een escadrille vlgn. Het gebruik van tanks. Vechtwagens worden, zoo veel mogelijk in massa, ingezet in de richting van den hoofdaanval. Zijn voldoende tanks beschik baar, dan vormt men 2 groepen, resp. voor het begeleiden van de inf. en het uitvoeren van algemeene opdrachten. Laatstbedoelde groep'wordt onmid dellijk ingezet na voltooiing van haar concentratie achter de voorste infanterie. Art. opstellingen en co.-posten vormen haar gevechtsdoel. Het gebruik van vliegtuigen. Vliegtuigen worden in de inleidende gevechts- phasen gebruikt tegen de vij. art., weerstandscentra en vij. tanks en ter ondersteuning van de voorste lijn. Naargelang het gevecht zich ontwikkelt, vallen zij aan op naderende vij. reserves, gemot, en gemech. colonnes en vb.- centra. Zij trachten 's vijands bedoelingen vast te stellen en richten hun aandacht in het bijzonder op de bewegingen van de troepen achter 's vijands voorste lijn. Daarbij blijven zij de eigen strijdkrachten waarnemen, die hun opstellingen aanduiden met lappen en vlaggen. In terreinen, waar art. en vewn. niet in staat zijn, gelijk met de inf. op te rukken, vervangen de vlgn. het art.vuur door luchtbombardement. De naderingsmarsch. Als algemeene regel geldt, dat de div. marcheert in 2 colonnes waarvan die, bestemd voor den hoofdaanval, van haar sterkte omvat. Bij opstelling van zijn krachten streeft de div.cdt. ernaar, groepee ringen in te nemen, die de uiteindelijke omvatting van den vijand verge makkelijken. De nadering wordt uitgevoerd onder dekking van vliegtuigen, die ondersteund door de art. 's vijands vooruitgeschoven en veiligheidsdetn. vernietigen. Indien die veiligheidsdetn. sterk zijn, houdt de div.cdt. persoon lijk toezicht op het vermeesteren van belangrijke terreinvoorwerpen en het verslaan of vernietigen van de vij. veiligheidsdetn. Tijdens het voortschrijden van de voorhoede-actie heeft individueele ver kenning plaats ter vaststelling van de vij. hoofdweerstandslijn en daarheen leidende naderingswegen, van weerstandkernen op de vleugels, art.opstel- lingen en de sterkte van verschillende verdedigende sectoren. Aanvalsplan. Wanneer het oogenblik aanbreekt voor het opnemen van de gevechtsaanraking, gaat de div.cdt. vooruit, vergezeld van zijn art.- en andere cdtn. Na bestudeering van den toestand op het terrein, geeft hij zijn orders uit voor het optreden van de voorhoede en de hoofdmacht. De art.- en vew.cdtn. verzamelen de noodige gegevens voor den inzet van hun strijdkrachten en treffen de daartoe vereischte voorbereidingen. Het is op dit tijdstip dat de div.cdt. gemeenlijk zijn besluit neemt t.a.v. het innemen van opstellingen of het hergroepeeren voor de ontplooiing. Hij wijst strooken aan en geeft opdrachten voor verkenning, beveiliging en luchtafweer. Het innemen van opstellingen. De onderdeelen nemen onmiddellijk de resp. strooken in en passen zich aan de bijzondere terreinsomstandigheden aan, o.m. door maskeeren. De inf. gaat buiten de wegen voorwaarts om ze vrij te laten voor de art. De cdt. van elk onderdeel voorziet onmiddellijk in eigen verkenning en gaat krachtig voort met voorbereidingen voor het in nemen van zijn uitgangsopstelling. Het naderen en bezetten daarvan geschiedt meestal bij nacht. De dag wordt gebruikt voor onafgebroken verkenning en het op andere wijze verzamelen van gegevens, van belang voor het te voeren gevecht. Beweging en legering van de overige troepen mag slechts onder gezichtsdekking plaats hebben. Het vooruitschuiven van eenheden naar de uitgangsopstelling begint met het invallen van de duisternis. De troepen moeten bij daglicht gereed zijn voor den aanval. Het verbindingsnet moet geheel zijn opgebouwd en behoorlijk werken alvorens de aanval wordt ingezet. De uitgangsopstelling moet zoo dicht mogelijk bij den vijand liggen, bij voorkeur zoodanig, dat de aanval in een enkelen sprong kan worden uit gevoerd. Handelingen, die de troepen voortijdig in het gevecht zouden kun nen wikkelen, moeten achterwege blijven. Onverschillig of bij het aanbreken

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 84