5. WEDEROM NIEUWE JAGERS VOOR DE M.L. Kon in Augustus van het vorige jaar (I.M.T. 1940 nr. 8, blz. 756) het e.e.a. worden medegedeeld over de indienststelling van den Curtiss Hawk 75 A, thans kunnen enkele foto's en gegevens wor den verstrekt omtrent de jongste aanwinst van onze Militaire Luchtvaart, den Curtiss Interceptor CW 21 B, een van de nieuwste Curtiss-jagers. Hoewel de Hawk en de Interceptor uiterlijk eenige overeen komst vertoonen, loopen hun eigenschappen ten deele zeer uiteen. Dit houdt verband met hun taak, de Interceptor is nml. in het bijzonder bestemd voor plaatselijke verdediging. De beide toestellen zijn gelijk v.w.b. hun uitrusting met een radio-installatie voor wisselverkeer en de bescherming van den rug van den bestuurder tegen mitrailleurkogels hun vuurkracht verschilt practisch niet. In tegenstelling met den Hawk is de Interceptor echter niet ingericht voor het medevoeren van bom men, terwijl zijn actieradius kleiner is. Dientengevolge kon laatst genoemd toestel aanmerkelijk lichter worden uitgevoerd en uit gerust met een minder sterken motor (1000 pk). Deze lichtere motor geeft aan het eveneens lichtere toestel echter een maximale horizontale snelheid en een duiksnelheid, welke geenszins achter staan bij die van den Hawk. Voorts een zeer groot klimvermogen, waardoor de Interceptor in korten tijd groote hoogten kan bereiken, en een werkelijk buitengewone wendbaarheid, de in het luchtgevecht zoo onontbeerlijke eigen schap. 234

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 31