Afb. II. Toel. Als bij afb. I. Overeenkomstige uitvoering als voor de horizontaal en ver ticaal geplaatste doelen. Tijd van uitvoering per 6 doelen 24 seconden. Het komt nu aan op het volmaakt gelijktijdig bedienen van beide handwielen. Theoretisch gesproken zou de vuurmond zich zonder afwij kingen langs de diagonale lijnen moeten bewegen. In de practijk is dit niet uitvoerbaar, doch in ieder geval zal moeten worden getracht, een dergelijke uitvoering te benaderen. Nadat bevredigende resultaten zijn bereikt, worden dezelfde oefeningen in het terrein gehouden op diagonaalsgewijze geplaatste tractoren (elk doel wordt voorgesteld, door 2 vlak achter elkaar geplaatste tractoren, waardoor de lengte over eenkomt met die van de kleine typen vechtwagens) De mikpunten overeenkomstig het bepaalde in punt 29 (1) ad 2, de voorhoudsafstanden overeenkomstig het bepaalde in punt 30 (1) van de reeds eerder vermelde Aanwijzingen. Tijd van uitvoering z.m. minder dan 24 seconden. Zoodra met deze oefeningen voldoende vaardigheid is verkregen, worden de onder e genoemde oefeningen in het kampement herhaald. Getracht moet worden, den tijd terug te brengen tot 18 seconden. Tenslotte besluit men dit gedeelte der opleiding met f. de oefening, genoemd in punt 68 van de Aanwijzingen, die kan worden verzwaard door te laten richten op nog onregel matiger lijnen dan die van de schijf nr. 5, b.v. zigzaglijnen e.d. Nadat de oefeningen, vermeld onder II t/m IV, met vrucht zijn doorloop en, kan men overgaan tot V. De richtoefeningen in afwisselende terreinen. Hierbij worden verschillende richtoefeningen op bewegende doelen in het terrein gehouden (verg. pt. 69 (1) en (2) der Aan wijzingen). 243

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 40