Malta. Over Malta schreef een correspondent van de Associated Press, die kortelings aan boord van admiraal Cunningham's vlaggeschip een bezoek aan dat eiland bracht, in de Sydneysche Sunday Sun o.m. het volgende (ontleend aan de Oosthoekbode 'o/fjyvo MALTA 290 de plaatselijke autoriteiten houdt daar ook rekening mede. De huidige Chief Secretary is Mr. W. D. Ingrams, een groot kenner van de Arabieren, tevoren Resident-Adviser in het protectoraat Hadramaut. (Bekend is de wijze, waarop hij in dit gebied van jarenlange twisten en bloedveten den vrede' heeit gebrachtmen spreekt wel van den Pax-Ingrams Red.). Niettemin neemt Engeland geen risico. In verschillende plaatsen op het vasteland zijn, in hoofdzaak Britsch-Indische, troepen gelegerd. Op de landengte, die uiteraard het zwakste punt van de verdediging vormt en de plaats, waarop een aanvaller zich het eerst zal richten, zijn loopgraven en betonwerken aangelegd en batterijen gedekt opgesteld, ter ondersteuning van de werken in de heuvels bij de verdediging van haven en stad. Valei l J Tüipoli 19s' Malta behoort met Gibraltar, Singapore en Hongkong, tot de meest formi dabele geïsoleerde vestingen van het Britsche Imperium. De Engelschen noemen deze vesting de Charing Cross van de Middel- landsche Zee, omdat, evenals het Charing Cross Station te Londen, Malta in het centrum van verbindingslijnen ligt. Degene, die Malta beheerscht, is verkeersagent van de Middellandsche Zee. Begin 1926 heeft Mussolini Malta aangewezen als een deel van „Italia irredenta" d.w.z. dat ongeveer zes procent van de bevolking

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 87