2. OFFICIERSOPLEIDING, OOK IN BLIKSEM-TEMPO. In de Oosthoekbode van 22 Januari j.l. troffen wij het onder staande, tot velerlei vragen aanleiding gevende artikeltje aan over de opleiding van officieren in Malaya. 291 Italiaansch spreekt en van dat oogenblik heeft hij plannen gesmeed om Malta in het fascistische keizerrijk in te lijven. Op 11 Juni 1940 viel de eerste klap. Terwijl de Duce van het balkon van het Palazzo Venezia den oorlog verklaarde, stegen op Sicilië Italiaansche bommenwerpers op voor den sprong van 58 mijl naar Malta. Op den eersten dag van Italië's oorlogvoering werd Malta acht maal gebombardeerd. In de eerste week 30 maal. En sedert hebben de Italianen het eiland minstens even dikwijls gebombardeerd als de Duitschers Londen. Kortelings beleefde Valetta, de hoofdplaats, tevens voornaamste vlootbasis, haar 200sten luchtraid. Niettemin hebben luchtraids gedurende zes maanden slechts bijzonder weinig schade aangerichtde militaire bases zijn nog volkomen intact. Zeker, er zijn bommen gevallen. Het fort van St. Angelo, door de Noor mannen in 1210 gebouwd, werd verwoest, evenals vele woningen in de woonstad bij de havenwerken, doch dat waren woningen, tevoren door de burgerbevolking verlaten en daarna bestemd voor camouflage-forten, waarin luchtafweergeschut werd opgesteld. Sedert den Ethiopischen oorlog hebben de Engelschen Malta nog extra versterkt, zoodat het thans bijna als fort zijn weerga niet heeft. De bolwerken van Malta zijn vooral de tien voornaamste forten, elk waarvan is uitgerust met lange afstands marinekanons van 16.5 inch, elec- trisch gedreven en verborgen in de rotsen. Tien kleinere forten bewaken de ingangen tot de vele havens. Drie vliegvelden, op een waarvan de hangars ondergronds zijn gebouwd, herbergen in totaal 500 vliegtuigen, terwijl twee bases voor marinevliegtuigen nog eens 100 van dat soort toestellen bevatten. Voorts zijn er nog twee bases voor onderzeeërs en mijnenleggers en twee sperballon-stations, welke ballons worden gebruikt in samenwerking met de torpedojagerflottieltjes. En ter bescherming van de haven en havenwerken van Valetta zijn tien tallen nesten van machinegeweren en luchtafweerkanons gebouwd, welke reeds 38 Italiaansche vliegtuigen voor hun rekening hebben genomen. Ziedaar de gevechtsuitrusting. En voordat dit alles zal zijn vernietigd en alle kanons buiten gevecht zijn gesteld, zal geen vijandelijk oorlogsschip binnen 20 mijl kunnen naderen. Malaya is zoojuist gereedgekomen met de opleiding van haar eerste greep officieren voor het geregelde leger. Tegen medio Januari zal de tweede groep, waaronder verscheidene vrijwilligers van Shanghai en Tientsin, hard aan het werk zijn in de onlangs geschapen kadetten-eenheid, welke haar aandeel heeft bijgedragen tot de Britsche militaire geschiedenis ten Oosten van Voor-Indië. De eerste „school" was alleen toegankelijk voor soldaten van het geregelde leger. Tot deze eerste kadetten behoorden ook onderofficieren, wier dienst tijden varieerden van vier tot 18 jaar en die door hun respectievelijke commandanten voor den cursus waren aanbevolen. Geen van hen, die in Shanghai als vrijwilligers hadden geteekend, waren onder hen begrepen, daar zij allen eerst hun drie maanden recrutentijd moesten doormaken. Afkomstig van vele regimenten en korpsen, zijn 33 van de 36 kadetten kortgeleden, zooals iedereen thans weet, met succes aan de kadettenschool afgestudeerd en hebben zij hun aanstelling ontvangen. Sommigen zijn weer in hun eigen regimenten geplaatst, anderen in andere. Sommigen hebben den rang van tweeden luitenant gekregen, anderen dien van luitenant, 1 al naar gelang hun voorgaanden diensttijd.

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 88