3. NIEUW AMERIKAANSCH INFANTERIE-VOORSCHRIFT. U.S. revolutionizing its infantry tacties on basis of nazi-successes luidt het opschrift van een in de Manila Bulletin van 16 Decem ber voorkomend artikel. Hoewel dit den indruk geeft, dat de titel lichtelijk overdreven is de tot voor enkele maanden nog geheel modern te achten gevechtsvoorschriften huldigden toch ook reeds lang niet meer het beginsel van massa-aanvallenhet begrip „infiltratie" was, zij het dan wellicht niet bij den leek, reeds lang algemeen bekend zoodat n.o.m. weinig sprake is van een revolutiebevat het niettemin enkele opmerkingen, die zeer zeker getuigen van een verdere evolutie. Deze opmerkingen, de kern van het artikel, volgen hieronder. 292 Na het afleggen van hun rangdistinctieven hebben de kadetten, die toen noch soldaten noch officieren waren, in September j.l. zich snel aan hun taak gezet tijdens den drie maanden durenden cursus in hun speciale kamp onder kokospalmen en rubberboomen „ergens in Malaya". Hun instructeurs, vijf officieren en 26 onderofficieren, die van even zoovele formaties gere- quireerd waren als zijzelf, stoomden hen door cursussen, welke een ver scheidenheid van onderwerpen bevatten. Deze instructeurs vormen den per manenten staf. Malaya's kadettenschool is in twee afdeelingen verdeeld artillerie (met kustdefensie en lucht-afweer-klassen) en infanterie. De leervakken, welke op de school onderwezen worden omvatten geschutkennis artillerie en wapen behandeling, genie-wetenschappen, tactiek, organisatie, administratie, leger- discipline, het drillen, lichamelijke oefeningen, anti-gas training, kaart lezen en mechanisch transport. Aan het eind van den cursus, welke zoojuist beëindigd is, werden de kadet ten het veld ingestuurd, waar zij in een tiendaagsch kamp intensieve „tewt" kregen, d.i. tactische oefeningen zonder troepen. Ook moesten zij nachtelijke oefeningen maken, met artillerie of infanterie, naar gelang van de door hen gevolgde opleiding. De kadetten stonden om kwart voor zes 's morgens op. Op den eersten cursus waren hun arbeidsuren van 6.15 uur v.m. tot 12.15 uur n.m., ver volgens na de rijsttafel nogmaals twee uren, en 's avonds van 6 tot 8 uur, uitgezonderd drie dagen in de week, wanneer de arbeid om 12.15 geëindigd was en de rest van den middag en den avond aan recreatie kon worden besteed. Zooals thans is ingesteld kan de Malaya krijgsschool 60 kadetten per cursus opleiden, en per jaar gemiddeld 200 officieren afleveren. De school is op overeenkomstige leest geschoeid als de cursussen, die thans in Engeland en Britsch-Indië in vollen gang zijn. De toegang tot de school is op het oogenblik alleen open voor actief dienende militairen van het geregelde leger, zoodat burgers niet als can- didaten kunnen worden aangenomen. Degenen, die zich als vrijwilligers hadden aangemeld bij de werfkantoren in Shanghai en die als geselecteerde candidaten voor de krijgsschool naar Malaya kwamen om hun recrutenop- leiding te ontvangen, zullen daarom pas in het kadettenkorps worden inge deeld, nadat zij hun tegenwoordige commandeerenden officieren genoegzaam blijk hebben gegeven, dat zij als actief dienende soldaten geschikt zijn. Het einde van den eersten cursus werd met behoorlijke ceremonie gemar keerd. De bevelvoerende opperofficier in Malaya, luitenant-generaal L. V. Bond, inspecteerde een speciale parade van de afgestudeerden, welke bij gewoond werd door vele zeer geïnteresseerde oudere officieren van alle wapens.

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 89