411 Uit de resultaten van deze schietproeven (tegen ongepantserde sloepen!), waarbij het ging om een snelle actie, dus weinig tijd van voorbereiding, trok men de volgende conclusies. De 12,7-mitrn. behooren z.v.m. zoodanig te worden geplaatst, dat zij de doélen in de flank kunnen bevuren liefst eenigszins domineerend opgesteld zullen zij reeds op 3000 yards het vuur openen met stooten van 5 a 10 schoten in een langzaam tempo. Ook de mitrn. van 7.62 zullen z.v.m. flankeerend worden gebruikt doch openen het vuur eerst op 2500 yards en worden zoo laat mogelijk in hun opstelling gebracht. De lt. mitrn. vuren hoofdzakelijk frontaal om hun geringe dracht te kunnen uitbuiten. Een gedeelte van de mitrn. kan meer achterwaarts worden opgesteld zij snaren hun munitie voer het afgeven van een afsluitingsvuur wanneer de tegenstander de kust tot op korten afstand is genaderd. Indien tijd beschikbaar is, zal een eenvoudige draadhindernis door het water worden gelegd, die geheel met enfileerend mitr.vuur kan worden bestreken. Hetzelfde artikel maakt melding van schietproeven bij de cavalerie met de Am. 12,7 Browning mitr., de new long barrelled caliber —.50 M—2 gun. Military Review 1940 nr. 76 vermeldt dat deze mitr. een tot 3300 voet/sec. opgevoerde mondingssnelheid bezit, en een pantserdoorborend vermogen van één tot IV2 inch op 100 yards. In de nieuwe Am. inf.organisatie behoort zij tot de zware wapens (anti-tank wapen in voorste lijn). De Amerikaansche cav. hield eind 1940 proeven met een nieuw licht „verkenningsvoertuig", waarvan men hoopt dat het de lichtheid en de snelheid van de motorfiets combineert met de „cross-country" capaciteit van den paw. De naam werkt n.o.m. eenigszins verwarrend; voor de eigenlijke verkenning zal het wel niet worden ingezet, doch meer bestemd zijn voor verplaatsing van gevechtskracht van het vk.det. Tot nu toe gebruikte men, o.a. in de mitr.eskn., tot personnel carrier ingerichte pawn. Cross-country-capaciteit van een paw. klinkt voor onze Indische terreinen wel erg optimistisch, en dat men ook in U.S.A. in dit opzicht nog niet tevreden is, blijkt uit het aldaar construeeren van een paw. als half rups band voertuig. De 3 antitank-esk. van de gemoderniseerde Am. cav.div. worden elk uitgerust met 12 stukken 37 mm pag., getrokken door pawn. Verder beschikt de div. over een vk.det. van 2 eskn. pawn., 1 esk. motrn. en 1 esk. vewn. Standardiseering van alle vrachtauto's tot 2V2 ton types, gedeeltelijk met ■traillers, werd in beschouwing genomen. Dit geeft den bereden eskn. de benoodigde extra tonnage zonder het aantal voertuigen te vermeerderen en stelt den div.cdt. in staat, 2 bereden eskn. cp auto's in te zetten. Bij manoeuvres bleek echter, dat het invoeren van dergelijke zware wagens geen gelukkige keuze was, vooral wanneer men het tactisch gebruik van deze cav. portée vnl. ziet in het inzetten van kleine bereden verkennings- of beveiligingspatrouilles. Naar aanleiding van manoeuvre-ervaring geeft bijv. kol. Keyes de voorkeur aan gezamenlijk vervoer van één patrouille van 6 man en 6 paarden. Dit kan geschieden door manschappen, wapening en 1 dag voer te plaatsen in een IV2 tons truck en hierachter den paardentrailer te koppelen. Man schappen en paarden zijn dan wél organiek doch niet onafscheidelijk ver bonden het is zelfs mogelijk, den paardentrailer af te haken en de man schappen verder te vervoeren, indien een bepaalde opdracht (bij duisternis rustbeveiliging, staande pat. e.d.) te voet moet worden uitgevoerd. Zijn artikel geeft verder eenige details betreffende de gunstigste inrichting van de voertuigen. C. L.

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 117