s 1 5. DE OPBOUW VAN HET AMERIKAANSCHE LEGER. Onder den titel General Headquarters its job is to make a team of America's army bevat de Washington Post van 26 Januari enkele mededeelingen omtrent den opbouw van dat leger, welke onze belangstelling o.m. verdienen doordat daaruit blijkt, dat de V.S. ten deze gelijksoortige moeilijkheden hebben te overwinnen als wij. 417 Transportvliegtuigen Curtiss 50 idem Beech 20 J 170 idem Douglas 100 Trainers Curtiss 2000 idem North American 3000 idem Beech 700 idem Vultee 500 9160 idem Ryan 800 idem Fairchild 800 idem Stearmen 1360 18980 vliegtuigen. Zooals men ziet bestaat bijna de helft van deze vloot uit lesvliegtuigen (9330) en de andere helft uit gevechtsvliegtuigen en bommenwerpers (9650). Dit is te begrijpen als men weet dat Amerika niet alleen een luchtvloot aan het .bouwen is welke alles op dat gebied zal overtreffen, doch ook de vliegers daarvoor opleidt. Dat de bestelling voor oorlogsvliegtuigen nog be trekkelijk gering is komt door het feit dat men niet over enkele jaren met verouderd materiaal wil zitten. Amerika vindt dat het nog wel even den tijd heeft. Behalve deze vliegtuigen werden 9000 motoren van meer dan 1500 pk besteld benevens een gelijk aantal lichtere motoren van 500 tot 1000 pk. Deze cijfers zijn echter niet officieel, zij vormen slechts een raming. Zij geven echter geen betrouwbaar idee van hetgeen er in Amerika gebeurt. Op 23 Januari verklaarde gnl.mj. Mac Nair, Hoofd van G.H.Q.„Tot nu toe zijn de Regular Divisions en de eerste, in September door inlijving van personeel op oorlogssterkte gebrachte eenheden van de National Guards geoefend in compagnies-, bataljons- en regimentsverband. Thans vangen wij de voortgezette opleiding aan om de infanterie, artillerie en andere wapens samen te smeden tot goed geoefende gevechtseenheden. Eenige divisies zullen in den herfst gereed zijn. Verder oefeningen zullen hun peil verhoogen, doch zij zullen dan reeds in staat zijn, op bevredigende wijze op te treden". Dat het procés van vorming van een goed werkend militaire machine nog niet verder is voortgeschreden, zal vele Amerikanen verrassen. Er is echter een goede verklaring voor. Het leger, zoo legde de gnl. uit, maakt een moeilijke periode door daar het bezig is, twee handelingen te verrichten, die lijnrecht met elkaar in strijd zijnopleiding en uitbreiding. Eenerzijds tracht men dus, juist optredende gevechtseenheden te vormen anderzijds lost men die op door het vormen van kernen voor nieuwe eenheden. Dit verklaart, waarom de staande divisies, die een jaar geleden reeds aanwezig waren, thans nog niet gereed zijn die drie divisies zijn nu uitgegroeid tot negen (1 t/m 9). Een andere moeilijkheid is het gebrek aan uitrusting. Voor de opleiding is thans voldoende materieel aanwezig, aldus gnl. Mac Nair. Door de aan wezige wapenen te larten circuleeren, kan elke man in het gebruik worden geoefend. Of op het tijdstip, waarop de eerste divisies haar oefeningen zullen hebben voltooid, voldoende materieel beschikbaar zal zijn om haar volledig uit te rusten, is een vraag, waarop de gnl. niet inging daar zij valt buiten het terrein van zijn werkzaamheden africhting van het leger met het beschikbare personeel en materieel.

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 123