zoo spoedig mogelijk in stelling te kunnen komen, behooren zij een opdracht te ontvangen van den volgenden inhoud a. opstellingsplaats van het stuk b. vuurstrook c. dekkingen aanbrengen, camoufleeren d. hoeveelheid klaar te leggen munitie e. opstellingsplaats van de tractoren van de sectie (c.q. van die van het stuk, indien het geheel niet bij elkaar kan worden opgesteld) Nadere gegevens volgen later. De stukscommandanten zullen na het ontvangen van een der gelijke opdracht in staat moeten zijn, hun stuk op te stellen en met de hun te verstrekken afstandenkaart, vuurbereid te maken. Bij het in stelling komen zal de stukscommandant het volgende in acht moeten nemen a. de stelling moet zoo gedekt mogelijk worden ingenomen, ter wijl het personeel zich bij de werkzaamheden in de stelling zoo min mogelijk bloot mag geven b. de vuurmond moet in alle richtingen zoo mogelijk maximaal „vrij" bewogen kunnen worden (zeer zeker in de breedte) c. de mogelijkheid moet bestaan, door verplaatsing van de affuit- beenen ook buiten de strook en achterwaarts vuur te brengen, zulks m.h.o. op eventueel doorgedrongen vcehtwagens d. de remschoppen, c.q. affuitbeenen behooren te worden inge graven e. ook voor de onder c bedoelde schootsrichtingen moeten ingra vingen worden gemaakt voor de remschoppen c.q. affuit beenen f. nagegaan moet worden of er zich in de vuurstrook hinderlijke terreinvoorwerpen bevinden en of hierover kan worden gevuurd g. eventueele veiligheidseischen t.o.v. eigen troepen bepalen en uitzetten h. de waarneming van het voorterrein moet uit een gedekte opstellingsplaats verzekerd zijn i. camouflage aanbrengen, zandzakken vullen en plaatsen (de gronddekkingen later verbeteren) j. de benoodigde munitie bij het stuk gereed doen leggen (gedekte verbinding tusschen het stuk en de tractoren voor de munitieaanvulling) k. indien hiertoe opdracht is gegeven, reserve-(wissel) stelling(en) uitzoeken (denken aan gedekte opmarschwegen) 1. na ontvangst van de afstandenkaart met den richter en, indien hiervoor tijd beschikbaar is, met de overige bedienings manschappen de verschillende richtpunten aanpeilen m. de afstanden van 900, 800, 700, 600 en 500 meter in het terrein bepalen en door de bediening goed in 'het geheugen doen 344

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 44