In den vroegen morgen van den 2den ontdekken uit het brugge hoofd bij Werf VI uitgezonden patrouilles, dat de vijand in den nacht nog meer naderbij is gekomen. Er ontwikkelt zich een ge vecht, waarin enkele secties infanterie en de batterij bergartillerie, die uit het bruggehoofd naar voren snellen, ingrijpen, en waaraan een zandstorm te 15.30 een eind maakt. De Turken graven zich 4 km z.o. van de Britsche stelling in. Ook de andere posten tusschen Deversoir en Ferdan hebben, zij het minder, contact met den vijand. De Clio steunt weder. Bij Suez doet de Turksche z. colonne een aanval, die echter met groot gemak wordt afgeslagen, waarna de vijand terugtrekt. Hoewel er nu geen twijfel meer is, dat de aanval zich richt tegen den midden-sector, is het nog niet duidelijk, of hij ten z. dan wel ten n. van het Timsah Meer zal loskomen. Het n. deel van dien sector wordt daarom versterkt met een pantsertrein, bemand met 4 secties N.-Zeelanders, en 2 secties van deze troepen te Ferdan. Von Kress heeft besloten, het kanaal aan te vallen tusschen Serapeum en Toessoem en het gros van zijn troepen verzameld op de Kataib el Kheil. Het schijnt in de bedoeling te hebben gelegen, in den vóórnacht een overgangspoging te wagende zandstorm zou dit hebben verhinderd. Anderzijds heeft dit natuur verschijnsel de nadering voor de Britten verborgen gehouden. Onbemerkt bereikt de 25e Div. met de beide genie-bataljons, de pontonaf deeling, 20 pontons en 5 drijvervlotten (blikken, door hout verbonden) het kanaal, 73 R.I. in front, daarachter, naar het z. geëchelonneerd, 75 en 74 R.I. Het terrein is daar ter plaatse vrij hoogmet onregelmatige tusschenruimte voorkomende sleuven geven gelegenheid, den oever van het kanaal gedekt te bereiken. De Britsche troepen liggen in alarmstelling. Is het loos alarm geweest Het begint er veel op te lijken tot men te 3.25 in den post Toessoem plotseling in het z.o. iets hoort voorbijgaan in de 381 Bruggehoofd Ismailia O. 56e Punjabis le Lane. Terr, vd.bij. 1 sie. Br.-I. bg.bij. 56e Punjabis 53e Sikhs le Lane. Terr, vd.bij. (w. oever Sectorreserve Ismailia W. 51e Sikhs Post Ferdan 53e Sikhs 1 /5e G. R. min 1 cie. 21e Br.-I. bg.bij. 1 cie.-l/5e Gurkha Rifl. 21e Br.-I. bg.bij. 1 cie.-1/5e G. R. 51e Sikhs 1 /5e G. R. min 1 cie. De cursief vermelde troepen werden afgestaan door de algemeene reserve, die daardoor was komen te bestaan uit (verg. blz. 262) 31e ibrig. min 1 bat. en V2 cie. (27e Punjabis, 93e Burmah Infantry, 128e Pio niers min V2 cie). 32 brig, min 3 batn. (Patiala Infantry). N. Zeelandsche Brig, min 2 batn. (Auckland en Canterbury), le en 3e Brig. (Lancashire Terr.) div. Imperial Service Cavalry brigade min 3 esk. en 1 pel., met 2 sien. vd.art.

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 87