noemde stelling hebben genomen op den w. kanaaloeverWel zijn nieuwe reserves onderweg uit de Algemeene Reserve te Ismailia nml. 27e Punjabis en 128e Pioneers (waarvan 2 sectiën reeds aan het kanaal staan als dekking van de Egyptische bergbatterijdoch zij komen eerst te 16.30 te Serapeuim aan. Maar dan is het gevecht reeds afgeloopen. Te 14.00 heeft ook de artillerie van de Turksche 25e Div. het vuren gestaakt. Kort daar op trekken de Turken in o. richting terug, waarop ook de Engel- schen teruggaan, op Serapeum. Zij vertrouwen de zaak nog geens zins heeft von Kress niet nog een derde divisie Zij rekenen dan ook op een herhaling van <den aanval in den nacht of op den vol genden dag. Gnl. Wallace neemt het commando over van het front tusschen de Bittermeren en het Timsah Meer. De Swiftsure neemt de aanvankelijke opstelling van de Hardinge in, die, zoo goed mo gelijk hersteld, in stede van dien oorlogsbodem nabij Kantara voor anker gaat. Ook de Ocean versterkt het front tusschen de meren. Verder komt de staf van de 2e Australische Brigade met het 7e en 8e Australische Bataljon uit de delta te Ismailia aan. Dit alles betreft den midden-sector. Wat is er na den 2den Fe bruari in -het z. en n. geschied In het z. al heel weinig; daar hebben de Turken zich bepaald tot een schermutseling met de bezetting van den post Koebrite genover Baluchistan, Gurkha en Sjaloef hebben zij zich wel ver toond, doch niet binnen schootsafstand van de Britsch-Indische mitrailleurs. In het n. is de afleidende actie echter met vrij groote kracht ge voerd. De post Ferdan is in den nacht van 2 op 3 Februari aange vallen bij het aanbreken van den dag blijken de Turken zich op 4 km van het kanaal te hebben ingegraven. Nadat de Clio het vuur op deze loopgraven heeft geopend, wordt zij door een Turksche batterij onder schot genomen, die verscheidene treffers weet te boe ken doch een half uur na ontdekking tot zwijgen wordt gebracht. (10.30.) In den namiddag trekken de Turken terug in n.o. richting, waarop de Clio hen met enkele schoten tot spoed aanzet. Kantara heeft den zwaarsten aanval te verduren gehad. Tus schen 5.00 en 6.00 slagen de Turken er hier ondanks zware verliezen in, door te dringen tot de prikkeldraadversperringen om de Britsche opstellingen. Met hulp van de Swiftsure gelukt het den Engelschen, den aanval af te slaan, evenals een tweede, in den namiddag uit het z.o. ondernomen poging. De nacht van 3 op 4 Februari verloopt rustigslechts tegenover Toessoem worden enkele schoten gewisseld. Wanneer het den 4den 385 Heeft men de sector-reserve aldaar niet durven aantasten wegens de Turksche actie tegen het bruggehoofd Dan zou moeten worden toegegeven, dat de tegenpartij er toch tot op zekere hoogte in is geslaagd, met die neven actie troepen te binden

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 91