Het Januari-nummer van dit jaar bevat een bericht omtrent een Nieuw Amerikaansch gevechtsvliegtuig. Tenslotte schreef de luchtvaart-correspondent in hetzelfde num mer onderstaande beschouwing over Luchtvaart in 1940, één jaar oorlog. 524 In samenwerking met den beroemden ontwerper R. J. Mitchel, die drie jaar geleden is gestorven, werd het probleem uitgewerkt. De squadron- leader keerde naar het Ministerie van Luchtvaart terug en drong erop aan, de veranderingen aan te brengen en het nieuwe vliegtuig te aanvaarden. Zoo werd de beroemde Spitfire geboren. Het is een algemeen bekend feit, dat dit toestel een voorlooper was van het tegenwoordige gv.vlg., de Super marine Rolls-Royce, bekend als de S 6, die de Schneider-Cup voor Engeland won, iets dat toentertijd onmogelijk werd beschouwd door de bijna onover winnelijke It. mededinging. Dat succes deed heel veel om het prestige van Engeland als luchtmacht te vergrooten. Na dezen wedstrijd in 1929 vestigde A. H. Orlebar, nu Air-Commodore en Directeur van de R.A.F. Vhegschool, het wereldsnelheidsrecord door een dezer toestellen te vliegen met de buitengewone snelheid van 357,7 mijl per uur. Gelijktijdig met de ontwikkeling van de Spitfire werd aan de Hawker vliegtuigfabriek gevraagd, een gv.vlg. te vervaardigen van dezelfde kwaliteit. Dat gv.vlg. werd de nu beroemde Hurricane. Ook in dit geval bestond er een nauwe samenwerking tusschen de R.A.F. en de vliegtuig-industrie. Een niet-officieel gemaakt ontwerp, de met vier machinegeweren uitgeruste Hawker Fury ééndekker, werd als uitgangspunt genomen. De bewapening werd verdubbeld en in de vleugels geplaatst, een krachtiger motor werd ingebouwd en nog enkele andere veranderingenwerden aangebracht. Het grootste deel van de verdiensten hiervan komt voor rekening van den heer Sydney Camm, hoofdontwerper der fabriek. Het was een Hurricane, die de opzienbarende nachtvlucht van 327 mijl in 48 minuten volbracht, d.i. een gemiddelde snelheid van 408,75 mijl per uur 1). Indien slechts de helft der eigenschappen, die aan het nieuwe Am. gv. vlg., de Bell Airacobra, worden toegeschreven, blijken juist te zijn, zal het een grooten dienst aan de R.A.F. bewijzen. Van het oogenblik, dat er sprake van was, dat Engeland waarschijnlijk enkele dezer vliegtuigen zou krijgen, kwam er een stroom van berichten uit de V.S., die zijn snelheid en andere deugden prezen. Snelheid moet zijn meest opmerkelijke kenmerk zijn en niemand minder dan de heer Jack Knight, de meest erkende autoriteit en ervaren beambte der United Air Lines, ver klaarde onlangs, dat het gedurende een proefvlucht te San Diego, Californië, een snelheid van 520 mijlen per uur bereikte. Men krijgt een goed denkbeeld van wat een snelheid van 520 mijlen 900 km) per uur beteekent door haar te vergelijken met die van een kogel. De beginsnelheid van een 0.38 kaliber kogel is ongeveer 400 mijlen per uur.2). De Bell Airacobra wordt te Buffalo gemaakt voor het U. S. Army Air Corps en de R.A.F. Onlangs onderging het toestel de vuurproef en wel boven het Ontario-meer in Canada. De invliegers (test-piloot) moeten heb ben gerapporteerd, dat zij grcote trefzekerheid bereikt hebben met het 37 mm kanon in den neus evenals met de machinegeweren. Doelen waren in het meer verankerd en 40.000 machinegeweer-patronen en 500 granaten werden afgeschoten. 1). Noot van vertaler: Met een geweldigen stormwind in den rug! 2) Noot van vertalerDit is veel te laag moet minstens 1200 mijl zijn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 104