vrijwilliger over naar een der wapens. Deze voor den dienst ongewenschte overgang zal in de toekomst z.v.m. worden voor komen door voor de opleiding tot oppasser- en hulppaardenver- pleger zoo doenlijk slechts miliciens aan te wijzen, die niet voor een vaste verbintenis in aanmerking willen komen. Een ongeoefend landstormplichtig gouvernements veearts werd gedurende veertien dagen aan den garnizoensziekenstal te Tjimahi geoefend voor zijn oorlogstaak. Een landstormplichtig gepension- neerd Europeesch wachtmeester-paardenverpleger kwam gedu rende veertien dagen (buitengewoon) in werkelijken dienst. Aan een voor eenzelfde periode voor eerste oefening onder de wapenen geroepen landstormplichtig paardenverpleger (Gouvernements Indisch-veearts) werd bij vertrek met groot verlof den rang van militie-brigadier paardenverpleger verleend. HOEFSMIDSCHOOL. De opleidingen hadden in 1940 onderstaand normaal verloop. 2. OEFENINGEN EN MATERIEEL. Het materieel van den militair diergeneeskundigen dienst werd uitgebreid met drie stellen veldverband- en medicijnkisten D.D. ten behoeve van de Depóts Inheemsche paarden. De in het W.J. 1939 vermelde tasschen voor (reserve) militaire paardenartsen (O.M.D.G.D. nr. 1 ad j.) konden niet geheel van instrumenten en rooster worden voorzien, daar de in December 1939 evenals de inmiddels in Amerika bestelde verchroomde instrumenten niet werden ontvangen. 434 Hoefsmid Hulp hoefsmid Mil. leerlingen Agenten Veldpolitie Niet-Eur. (Inh. hulp korpsen) Eur. Niet-Eur. Op 1 Januari in opleiding Bij gekomen Diploma uitgereikt aan Ontheven wegens onvoldoende vorderingen lichamelijke ongeschiktheid Op 31 December nog in opleiding 6 2 12 5 4 7 9 8 3 17 10 4 16 13 5 7 1 4 3 2 5 6 4 1

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 10