mobilisatie door de op te roepen lichtingen dienst- en reserveplich- tigen, zoomede door de op voet van oorlog gebrachte Inheemsche hulpkorpsen wordt aangevuld tot een sterkte, waaruit de oorlogs- onderdeelen volledig kunnen worden gevormd. In de oorlogsorga nisatie zal men eenerzij ds eenheden aantreffen met een sterken inslag van beroepsmilitairen, anderzijds onderdeelen, die bijna uitsluitend uit dienstplichtigen bestaan, een en ander afhankelijk van de te verrichten taken. Deze structuur behoeft geen ver andering. Aldus zal de samenstelling van de landmacht door de invoering van een Inheemsche militie slechts in zooverre worden gewijzigd, dat de totale sterkte-verhouding tusschen beroeps militairen en dienstplichtigen in ongunstigen zin wordt beïnvloed. Is dat aanvaardbaar Deze vraag moet m.i. bevestigend worden beantwoord. De moderne verdediging te land is opgebouwd uit onderdeelen met een groote verscheidenheid van taken. Een deel dezer taken, voornamelijk liggend op tactisch-defensief gebied (directe kust verdediging, stellingbezetting, objectbewaking enz.), kan zeer wel worden opgedragen aan troepen met een korten oefentijd, mits het oefenschema geheel wordt ingesteld op hetgeen in oorlogstijd van het personeel wordt gevraagd. M.a.w. all-round opleiding, doch een zoo ver mogelijk doorgevoerde specialisatie. Wij ver- keeren in de zeer gunstige omstandigheid, dat de instructie tijdens de eerste oefening geheel en tijdens de herhalingsoefeningen ten deele kan worden gelegd in 'handen van deskundig beroeps- personeel, dat in staat moet worden geacht, de dienstplichtigen volledig geschikt te maken voor hun specifieke oorlogstaak. Behalve v.w.b. de onderdeelen met een uitgesproken defensieve taak, kan de Inheemsche militie worden bestemd voor indeeling bij de offensieve eenheden van het lger. In dergelijke oorlogs- organisatiën zijn immers een aantal functiën, zooals sommige categorieën handlangers en treingeleiders, welke niet noodzakelijk behoeven te worden vervuld door personeel met een langjarige opleiding. De door Inheemsche dienstplichtigen te vervangen beroepsmilitairen kunnen dan gedeeltelijk worden bestemd voor die plaatsen in de oorlogsorganisatiën, welke zonder een lang durige, uitgebreide en intensieve oefening niet naar behooren kunnen worden ingenomen, en gedeeltelijk voor verhooging van het beroepscontingent in de „defensieve" eenheden. Op deze wijze zullen in de landstrijdkrachten het staande leger en de dienstplichtigen, zoo Europeesche als Inheemsche, innig zijn verbonden. Uit een oogpunt van legervorming is invoering van een Inheemsche militie de eenige methode ter verkrijging van de zoo noodzakelijke geoefende reserves, zonder welke het leger onvoldoende „diepte" heeft om het hooge personeelverbruik in een oorlog tijdig te kunnen opvangen. (Wordt vervolgd). 461

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 37