met de middelen, waarover wij kunnen beschikken, daarbij steeds zoekend naar verbetering. Moeilijkheden worden eveneens ondervonden bij de uitbreiding van de wapen- en munitie-industrie alles hangt hier af van de mogelijkheid van aanschaffing van speciale werktuigmachines. Die mogelijkheid is aanwezig, doch de termijn van aflevering is langer dan ons lief is, wijl de vraag naar die machines enorm groot is. In dit licht bezien, zijn de vooruitzichten niet ongunstig te noemen, zoodat er ook in dit opzicht geen reden is, den moed te verliezen. De oorlog kan lang van duur zijnnieuwe verwikkelingen, in allerlei onvoorziene variaties, zijn mogelijk, in gunstigen zoowel als in ongunstigen zin. Het parool zij dus met onverzwakte energie voortgaan met de oorlogsvoorbereiding in den ruimsten zin des woords, versterking van het militaire, het burger- en het economische front, overal waar zulks mogelijk is, steeds zoekend naar nieuwe middelen en nieuwe wegen dezen arbeid voortzetten tot de overwinning behaald, Nederland bevrijd is. 430 DE POSTZEGELS „VRIJ NEDERLAND". Gaarne voldoen wij aan het verzoek, ook in dit tijdschrift op te wekken tot het koopen van de bijzondere postzegels, welke onder den naam „Vrij Nederland" van 10 tot en met 31 Mei a.s. zullen worden uitgegeven. Wij herinneren er aan, dat deze postzegels geldig zijn tot 31 December 1942 en een frankeerwaarde hebben van onderscheidenlijk 0.05, 0.10 en 1.waarop een toeslag wordt geheven tot dezelfde bedragen. Deze toeslag is bestemd voor de vereenigde Prins Bernhard- en Spitfirefondsen, welker comité zich heeft voorgesteld, daaruit de aanschaffing te bekostigen van nog een bommenwerper voor Nederland's luchtvloot in Europa. Reeds daarom moeten deze postzegels op 31 Mei geheel zijn uitverkocht. Bedenkt voorts, dat er in Nederland duizenden zijn, die ze thans niet kunnen aanschaffen maar er ook later hoogen prijs op zullen stellen, ze te bezitten. Koopt ze dus in ruimen getale, ten bate van den opbouw van onze luchtvloot in Europa, die moet helpen, den vijand in samenwerking met onze bondgenooten te verslaan, voor Uzelf, en ten behoeve van onze thans onderdrukte landgenooten in het moederland.

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 4