bedrag hadden bijeengebracht van 128.470,80. Onder deze in leggers bevonden zich 8.119 Europeanen, 10.330 Inheemschen en 645 Chineezen en Vreemde Oosterlingen. Thans zijn 30 ambulance-auto's practisch voor aflevering gereed. De voltooiing ondervindt eenige vertraging doordat het voor de overdekking benoodigde canvas moeilijk verkrijgbaar is, doch deze moeilijkheid zal spoedig zijn overwonnen. 502 STEUN AAN RIDDERS M.W.O. Fonds tot tijdelijken steun aan Ridders der Militaire Willemsorde beneden den rang van Officier en Dragers van het Eereteeken voor Moed en Trouw. Met goedvinden en medewerking der Regeering is onder bovenstaanden naam een Stichting in het leven geroepen, welke ten doel heeft, het steunen van Ridders der Militaire Willemsorde beneden den rang van Officier en Dragers van het Eereteeken voor Moed en Trouw, in de gevallen dat zij buiten hun schuld in geldelijke zorgen verkeeren. Het beheer dezer Stichting is opgedragen aan een Raad van Beheer, welke, behalve uit 3 dcor den Commandant van het Koninklijk Neder- landsch-Indisch Leger en 2 door den Commandant der Zeemacht in Neder - landsch-Indië benoemde leden, uit 4 particuliere leden bestaat. De Stichting tracht haar doel te bereiken door a. het inzamelen van gelden en het beheer daarvan b. het uitkeeren van toelagen en ondersteuningen in geld of goederen c. het verleenen van rentelooze voorschotten aan in financieele moeilijk heden verkeerende Ridders der Militaire Willemsorde beneden den rang van Officier en Dragers van het Eereteeken vcor Moed en Trouw. Verzoeken om steun, welke behooren te worden vergezeld van alle voor de beoordeeling ervan benoodigde gegevens, kunnen voor wat Java en Madoera alsmede de residentie Bali en Lombok betreft, worden gezonden aan den secretaris der Stichting (Departement van Oorlcg Iste Afdeeling, Bandoeng) en voor wat betreft de overige gebiedsdeelen in Nederlandsch- Indië, aan den Commandant van het militaire commandement, waarin de verzoeker woonachtig is. Ofschoon het beschikbare kapitaal tot tevredenheid stemt, zal ten einde ervan verzekerd te zijn, dat het beoogde doel blijvend zal worden bereikt, financieele bijstand van particuliere zijde niet kunnen worden ontbeerd. Daarom wordt langs dezen weg een beroep op de medewerking van het publiek gedaan. Steunt het streven, hen, wier borst met dit schoone eere metaal is versierd en die in zoo belangrijke mate tot de pacificatie dezer gewesten hebben bijgedragen, in voorkomende gevallen in hun materieele zorgen bij te staan. Deze bijstand wordt gevraagd in de vaste overtuiging, dat ieder zal beseffen, dat, al worden onder de huidige omstandigheden reeds groote financieele offers van ons gevraagd, zulks zeer zeker geen aanleiding mag vormen, hen te vergeten, wier moedig gedrag en veelal schier onbegrensd doorzettingsvermogen ons in het bijzonder in deze dagen tot voorbeeld kunnen dienen. Het toezenden van giften en het kenbaar maken van het verlangen als donateur der Stichting te worden ingeschreven, kan geschieden aan den Secretaris.

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 82