504 vernietiging te onttrekken. Een terugtocht lijkt de eenige oplossing, doch juist daardoor stelt de tegenstander beide flanken bloot aan de actie van de pantsertroepen en verhaast hij dus slechts zijn ondergang. Moet de Armored Force verdedigend optreden, dan zoeke zij haar kracht in elastisch en beweeglijk handelende tegenaanval vormt haar beste verdediging. Deze beginselen van de verdediging tegen een overmachtigen gepantserden tegenstander vindt men herhaaldelijk in de Amerikaansche vakliteratuur terug. Het zich terugtrekken op ter verdediging ingerichte stellingen acht men nutteloos, passieve verdediging noodlottig. Het tot staan brengen van pantserdivisiën is allereerst een kwestie van materieel, waarbij men den vijand in front tegen een muur van pag. laat oploopen en gelijktijdig de eigen pantsertroepen offensief tegen zijn flanken en rug inzet. Het artikel Cavalry Motorcycle Troop geeft een beeld van de organisatie en het tactisch gebruik van de tot een regiment cavalerie behocrende eskadrons motorrijders. De wijze van inzet zal uiteraard nauw verband houden met de opdracht van het regiment, welke veelal bestaat uit de offensieve verkenning en het vertragend gevecht. Maar welke opdracht ook, voorop moet staan, dat het eskadron motorrijders niet dient te worden versnipperd, verdeeld over andere eenheden, of gebruikt voor ordonnansendienst, hoe verleidelijk dit ook moge zijn wanneer de radioverbindingen moeten worden verbroken. Het eskadron motorrijders is een gevechtseenheid, een snel verplaatsbare vuurreserve, die bij een gunstig wegennet in korten tijd over groote afstanden kan worden verplaatst. Bij droog weer bezit het een beperkte cross country capaciteit. Het is de eenige eenheid bij de gemotoriseerde cavalerie, die in staat is, het gevecht te voet, dat voor het overwinnen van ernstigen weer stand niet kan worden ontbeerd, te voeren. Het feitelijk cavalerie, bereden op motoren in stede van op paarden, bezit grooter vuurkracht, doch de bewapening komt eerst afgezeten tot haar recht. Bij de verkenning vormen de scout cars (pawn.) de vooruitgeschoven verkenningsorganen. De regimentscommandant kan nu de motorrijders bijeen houden langs de verkenningsas. Zoodra de pawn, stuiten en hun voor- waartsche beweging vastloopt, is de regimentscommandant in staat, de volle gevechtskracht van de motorrijders daar in te zetten, waar hij dit wenscht. Meestal zal dit geschieden tegen 's vijands zwakste punt om aldaar door het gevecht te voet door te stooten en de voorwaartsche beweging der pawn, te herstellen. Een andere oplossing is het van huis uit indeelen van afdeelingen motor rijders bij de gepantserde verkenningspatrouilles. Dit heeft het voordeel dat de patrouille meer gevechtskracht bezit en dus niet zoo spoedig zal vastloopen. Daar tegenover staan echter als nadeelen, versnippering van de gevechtskracht en logheid van de patrouilles. Voor de eigenlijke verkenning leenen afdeelingen motorrijders zich minder, doch langs paden of smalle wegen met zwakke bruggen zullen zij meermalen de pawn, moeten vervangen, hoewel men dan in U.S.A. bever eenige patrouilles bereden cavalerie op trailers naar voren laat komen. Deze trailers velgen bij de H. M. (herrse-motorized) regimenten aanvan kelijk langs de as van beweging achter pawn, en motorrijders. Voor het vertragend gevecht kunnen eskadrons motorrijders waardevolle diensten bewijzen, indien zij kunnen rekenen op steun van pag. en pawn. door hun groote snelheid zijn zij in staat, tijdig een volgende stelling ter verdediging in te richten. Doch ook hier kan, indien het wegenstelsel zich daartoe leent, de regimentscommandant zijn motorrijders als mobiele reserve in de hand houden teneinde hen verrassend tegen 's vijands flanken en rug in te zetten. Hun groote snelheid en aanzienlijke vuurkracht kan in dat geval belangrijke resultaten afwerpen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 84