505 'De redactie van het Cav. J. voegde aan dit artikel de noot toe dat de motorzijspan-combinaties in de eskadrons motorrijders zeer waarschijnlijk spoedig zullen worden vervangen door ton trucks, de z.g. Bantam Cars, ook wel genoemd baby scout cars. Deze wagentjes, die ontworpen zijn voor het vervoer van 4 manschappen (bestuurder en bewapening inbegrepen) zijn voorzien van een 45 pk motor, 6 versnellingen voorwaarts, 4-wiel-aandrijving en sommige zelfs van 4- wielbesturing. Het nadeel van den motorzijspan (3 wielen, waarvan slechts één aange dreven) is dus geheel ondervangen. Het wagentje werd reeds onderworpen aan de meest uiteenloopende proeven, van het ploegen door modder tot het trekken van pantserafweer- geschut toe, en bleek zeer goed te voldoen. Vermeldenswaard is nog het feit, dat bij de eskadrons motorrijders, in eiken zijspan één, in eiken paw. zes antitank-mijnen worden medegevoerd. C. L.. HET „GEDENKBOEK VAN HET KORPS MARECHAUSSEE". Gevolg gevend aan een verzoek van het bestuur van het Atjehsch Leger museum vestigen wij de aandacht van de lezers op het onderstaande. De oplaag van het ten vorigen jare door het Museum uitgegeven „Gedenk boek van het Korps Marechaussee" werd aan de hand van de ingekomen inschrijvingen bepaald op 2000 exemplaren. Het verloop van den oorlog heeft tot gevolg gehad, dat tal van bestellingen van personen a.a. in Europa niet konden worden uitgevoerd. Hierdoor beschikt het Museum nog over een voorraad van 450 stuks, welke thans kunnen worden verkocht aan hen, die niet op het boekwerk hebben ingeteekend. Hoewel het bestuur van het Atjehsch Legermuseum daar niet den nadruk op legt, willen wij hier niet onvermeld laten, dat elk exemplaar, dat niet wordt verkocht, voor die instelling een schadepost beteekent van 4.80. Voorts geldt nog, dat - getuige de inschrijvingen er in het moeder land velen zijn, die het gedenkboek na de bevrijding gaarne als een waar devol geschenk zullen ontvangen. Ook dit moge een aansporing tot aan schaffing zijn. Het adres isAtjehsch Legermuseum, Koetaradja. De prijs per exemplaar bedraagt 4.80, zijnde de zelfkosten, vermeerderd met de verzendkosten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1941 | | pagina 85